Nors norint pradėti sportuoti svarbiausia pasiryžimas ir motyvacija, papildomi priedai, pavyzdžiui tokie kaip tinkama sporto apranga šią veiklą gali padaryti ne tik naudinga, bet ir malonia. Tinkami rūbai gali praversti net labai intensyviose treniruotėse, kurių metu gali būti jaučiamas diskomfortas, susijęs su mažu rūbų oro pralaidumu ar sutrikusia termoreguliacija.

Sportinę aprangą reikėtų rinktis atsižvelgus į tai, kokia disciplina yra būtina tam tikroje sporto šakoje. Paprastai universalūs ir bet kada tinkami yra specialūs apatiniai sportiniai drabužiai, kad kūno temperatūra būtų reguliuojama viso fizinio krūvio metu. Sportinės kelnės ir tamprės turėtų būti tamprios ir patvarios, kad būtų tinkamos naudoti esant bet kokioms oro sąlygoms.

Lauko sportiniai drabužiai dabar yra gaminami iš modernių medžiagų. Striukė gali būti nepralaidi orui, bet tuo pačiu, dėl savo medžiagos unikalios struktūros, leidžianti kūnui kvėpuoti ir neperkaisti. Be tokių sprendimų yra naudojami ir kiti, mažinantys bet kokį diskomfortą ir leidžiantys efektyviai treniruotis lauke.

Tinkama apranga, marškinėliai, sportinės tamprės, apatiniai drabužiai visų pirma apsaugo odą nuo išorinių veiksnių. Specialūs drabužiai neleidžia daugintis bakterijoms, kurios mėgsta drėgnus ir prakaituotus drabužius. Sporto rūbai kaip jau minėta anksčiau palaiko tinkamą kūno temperatūrą, apsaugo nuo trinties, lietaus ir vėjo. Dėl to sportuojantys žmonės tampa mažiau priklausomi nuo iri sąlygų ir nerizikuoja pasirinkdami tarp sporto ir galimų peršalimo ligų ar nusilpusio imuniteto.

Sportinė apranga taip pat turi didelę įtaką komfortui fizinio krūvio metu ir treniruočių kokybei. Šlaunis, sėdmenis ir krūtinę aptempiantys drabužiai suteikia stabilumo pojūtį sportuojant. Gera apranga iš tikrųjų apsaugo kūną nuo galvos iki kojų – tiesiogine to žodžio prasme. Nuo galvos juostos, apsaugančios akis nuo prakaito iki kojinių, kurios padeda išvengti drėgmės, diskomforto ir trinties.