Kokia patalynė tinkamiausia man?

Pasirinkti patalynę nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Žmonių norai yra beribiai. Norima ir šiltos ir gražiai atrodančios ir praktiškos ir, žinoma, patogios bei nebrangios patalynės. Tiesa, suderinti visas šias savybes yra neįmanoma. Dažniausiai reikia išsirinkti kelias svarbiausias ir patikrinti, kurios medžiagos jums tinkamiausios.

Patalynė yra gaminama iš įvairių audinių: šilko, satinos, poliesterio, medvilnės ir vilnos. Dažniausiai rinktis tenka tarp medvilninės ir iš vilnos pagamintos patalynės. Tai patys populiariausi audiniai. Šiame straipsnyje aprašysiu šių abiejų medžiagų savybes.

Medvilnės ir vilnos savybės skiriasi. Vilna yra viena geriausiai šilumą saugančių medžiagų, tačiau kartais ji gali sukelti niežtėjimą.  Daliai žmonių vilną yra nemalonu liesti, vilna net gali sukelti alergiją. Medvilnė nėra tokia šilta, bet ji ne taip erzina odą. Ją gali rinktis net ir jautrios odos savininkai bei žmonės, kuriuos kankina įvairios alergijos.

Vilna yra brangesnė. Tiesa, kaina dažnai labiau įtakoja prekės ženklas, o ne medžiaga, iš kurios patalynė yra pagaminta. Perkant reikia nepamiršti, kad vilna yra šiltesnė medžiaga. Viena iš vilnos pagaminta antklodė gali atstoti kelias medvilnines.

Laikui bėgant abi medžiagos praranda savo išvaizdą ir savybes. Tiesa, iš pirmo žvilgsnio nuspręsti, kiek laiko medvilninė ar iš vilnos pagaminta patalynė tarnaus yra labai sunku. Kartais net kokybiškai atrodanti patalynė, iš tiesų, gali greitai prarasti savo išvaizdą ir savybes. Kokybiška patalynė gali tarnauti daugiau nei dešimt metų. Taigi, kartais verta pirkti brangesnę patalynę, kuri tarnaus ilgesnį laiką.

Medvilnės skalbimas reikalauja mažiau pastangų. Ją, kaip ir daugelį iš medvilnės pagamintų rūbų, skalbti yra paprasta. Reikia pasižiūrėti į temperatūros reikalavimus ir nebandyti skalbti šios patalynės kartu su kitos spalvos rūbais. Taip pat medilvininę patalynę galima džiovinti džiovyklėje. Tuo tarpu vilna yra kaprizinga. Ką galima skalbti tik šaltame vandenyje. Išskalbus reikia pasirūpinti, kad vanduo išgaruotų, o ne nuvarvėtų. Tai gali labai pakenkti patalynės išvaizdai. Jei tai atrodo per daug laiko atimantis užsiėmimas, išeitis kreiptis į sauso valymo paslaugas teikiančią įmonę. Valant šiuo būdu vilnai padarysite mažiau žalos, nei skalbadami namų sąlygomis.