Kokią šildymo sistemą rinktis?Kokią šildymo sistemą rinktis?

Šildymo sistemų klausimas aktualus visiems nuosavų namų šeimininkams. Nesvarbu, gyvename mieste ar užmiestyje, visuomet norime ekonomiško, patogaus ir tokio šildymo būdo, kuris suteiks maksimalų komfortą. Šiame straipsnyje aptarkime populiariausias šildymo sistemas.

Dujinis šildymas

Tai pakankamai efektyvus šildymo būdas. Skirtingai nei pavyzdžiui, šildant namus kietuoju kuru, dujiniams katilams nereikalinga pastovi priežiūra. Tačiau šios šildymo sistemos montavimui reikia tinkamos patalpos ir įrengimo projekto. Paprastai specialistai jį parengia pakankamai greitai. Dujinio katilo, kaip ir kitų šildymui skirtų prietaisų, montavimą  geriausia  patikėti  šios  srities  specialistams. Įmonę,   prekiaujančią   kokybiškais   dujiniais   katilais   bei   teikiančią montavimo, remonto ir aptarnavimo paslaugas rasite čia: https://www.sauguspasaulis.lt/dujiniai-katilai?c3=3112 .

Šildymas kietuoju kuru

Šildymas kietuoju kuru yra seniausias ir geriausiai žinomas būdas. Tačiau atsiradus naujesniems ir efektyvesniems šildymo būdams kietasis kuras pasirenkamas vis rečiau. Pagrindinės to priežastys – pakankamai nedidelis naudingasis veikimo koeficientas (apie 85%) ir reikalinga reguliari priežiūra. Naudojantis šildymu kietuoju kuru reikia rūpintis kuro atsargomis, prižiūrėti šildymo procesą ir reguliariai valyti kietojo kuro katilą.

Šildymas oro siurbliais

Nedidelio ploto namuose šilumos siurbliai oras – vanduo įrengiami vis dažniau. Tokiam šildymui nereikalinga priežiūra, o prietaisas atlieka dvigubą funkciją – šildo namų orą ir vandenį. Šilumos siurbliai oras – oras neturi galimybės tiekti karšto vandens, tačiau privalumu laikoma funkcija vėsinti namų orą karštuoju metų laiku.

Šildymas elektra

Norint naudoti elektrą, kaip šilumos gaminimo išteklių, Lietuvoje populiariausias elektrinis grindinis šildymas. Grindyse montuojami įrengimai šildomi elektra ir pašildytą orą skleidžia į aplinką. Kadangi šios sistemos įrengiamos po grindų danga, praktiškiausia tai daryti atliekant remontą ar dar tik statant namą. Šio šildymo būdo trūkumas – didesnės šildymo išlaidos, palyginus su kitais šildymo sprendimais.