uab registravimasŠiuo metu negalite apsispręsti kaip naudingiausia būtų įregistruoti ekonominę veiklą? Būdų yra ne vienas ir du, tačiau kiekvienas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Dažniausiai bandoma nuspręsti ar rinktis individualią veiklą ar vis dėlto uždarąją akcinę bendrovę. Apsispręsit ne visiems lengva, nes vis dėlto – kiekvieno situacija yra skirtinga. Norintiems pradėti versti komercine veikla. Pirmiausia reikėtų plačiau pasidomėti mokestines našta. Kad ir ta pati individuali veikla apmokestinama kitaip nei uždarosios akcinės bendrovės. Bet kokiu atveju jums riekės vesti ir apskaitą, tad į jos sudėtingumą irgi reikėtų atsižvelgti.

Parduodameimones.lt teigimu, individualią veiklą pagal pažymą registruoti turėtų tie, kurie neketina kurti stambių veiklų. Tai labiausiai skirta tiems, kurie savarankiškai teikia paslaugas vieni bei jokių darbuotojų. Tiesa, čia yra tam tikrų niuansų. Vienas iš jų – norint sukaupti būtinąjį stažą, tenka per mėnesį, o tiksliau – per metu uždirbti atitinkamą pinigų sumą. Kas metus yra teikiamos pajamų deklaracijos. Veiklos vykdymo metu tenka išrašyti sąskaitas faktūras bei kitus apskaitos dokumentus. Taip pat reikia pildyti apskaitos žurnalą.

Kaip bebūtų, uždarosios akcinės bendrovės irgi turi šiokių tokių trūkumų, kurie paprastiems žmonėms gali atrodyti kiek sudėtingai. Pavyzdžiui, įsteigus UAB, teks pasirūpinti, kad apskaita būtų vedama profesionalaus buhalterio. Tokiu atveju, teks samdyti vieną darbuotoją arba šiuos darbus patikėti buhalterinės apskaitos tvarkymo įmonei. Taip pat įdarbinimo procedūros gali būti kiek sudėtingos. Tiesiog UAB reikėtų rinktis turint galvoje, kad teks sukaupti tam tikrą žinių bagažą arba tiesiog teks samdyti specialistus, jog šie viską padarytų už jus. Toks pasirinkimas dažnas tais atvejais, kai veikla pradedama turint nemažą kapitalą.

Jeigu negalite nuspręsit kas jums būtų priimtina, turėtumėte pasikonsultuoti su specialistais. Nemokamas konsultacijas teikia valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai. Jeigu norite viską atlikti greičiau, tuomet galite mokėti pinigus privatiems teisininkams, kurie dirba šioje srityje. Jie teikia konsultacijas įvairiais verslo klausimais. Be abejo, prieš pasirenkant tokius specialistus, jums reikėtų atsižvelgti į jų reputaciją tam, kad paskui neliktumėte apgauti.