katilai, sildymas, montavimas

Įrenginėjant namo šildymo sistemą, dažniausiai pasitaikantys klausimai yra susiję su tinkamo katilo pasirinkimu. Šių įrenginių pasiūla pastaruoju metu labai smarkiai išaugo ir tampa vis sunkiau išsirinkti tą, kuris labiausiai atitiktų poreikius. Dažnai galima išgirsti svarstymų kurie katilai yra geresni arba populiaresni, tačiau kaip yra iš tikrųjų?

Suprantama, kad kiekvienas šeimininkas galvoja apie tai, kaip apšildyti namą kuo mažesnėmis sąnaudomis. Ieškant tinkamų sprendimų galima rasti daug įvairių gaminių veikiančiu nuo elektros, skysto kuro, kieto kuro ar dujų. Kiekvienas jų turi tiek pranašumų tiek ir trūkumų, lyginant su kitais, tačiau privačių namų šeimininkai dažniausiai renkasi tarp dujinių ir kietojo kuro katilų. Pirmas iš šių variantų yra neginčytinai pigiausios šilumos šaltiniu. Be to dujiniai katilai yra labai paprastai prižiūrimi, o pasirinkus elektroninę versiją prie jo praktiškai galima bus nesilankyti.

Tačiau šis namų šildymo būdas yra efektyvus tik tuomet, kai yra galimybė prisijungti prie dujotiekio, kas deja nėra įmanoma visoje šalyje. Būtent tada kietojo kuro katilai tampa geriausia išeitimi. Šių įrenginių populiarumą didina ir tai, kad juos galima kūrenti įvairiomis kuro rūšimis, kurių pasiūla rinkoje yra ganėtinai plati. Galima rinktis kiek labiau tradicines malkas arba anglis, arba vis didesnį populiarumą įgyjančias peletes, briketus ir granules. Pastarojo kuro energinis efektyvumas yra ganėtinai aukštas, kas kompensuoja jų kainą.

Katilų populiarumą nemaža dalimi įtakoja ir tai kiek priežiūros jie reikalauja. Kaip jau sakyta, dujiniai modeliai šiuo aspektu neturi sau lygiųjų, tačiau modernūs, kietuoju kuru kūrenami katilai gali pasigirti pakankamai gerais rezultatais. Tuo ypač pasižymi pilnai automatizuoti granuliniai katilai. Daugiau apie šiuos ir kitus populiarius įrenginius galima sužinoti svetainėje namams24.lt.