siulo darba lietuvoje

Kokios galimybės įsidarbinti skirtingoms profesijoms

siulo darba lietuvoje
siulo darba lietuvoje

Kas siulo darba Lietuvoje mokytojams, gydytojams, psichologams, rašytojams? Ar vienodai dažnai siulomas darbas Lietuvoje vienų profesijų ir kitų atstovams? Darome mini eksperimentą ir tyrinėjame rinką, bandydami išsiaiškinti, kuo ji skirtinga, ir kuo panaši.

Psichologas

Panašu, kad itin dažnai psichologai dirba tiesiog privačiuose savo kabinetuose. Jeigu kažkokioje viešoje paieškoje bandysite išsiaiškinti, kur dažniausiai teikiamos psichologo paslaugos, pamatysite, kad beveik visada, beveik visais atvejais, tai – privatūs kabinetai, kuriuose žmonės dirba, patys atsirenka klientūrą, sudaro sąlygas savo darbo galimybėms ir pan. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai siulo darba Lietuvoje, paprastai valstybinėse vietose. Tai gali būti poliklinikos, ligoninės, medicinos centrai. Labai dažnai – vidurinės mokyklos, vaikų darželiai ir pan. Kartais psichologams ne siulo darba Lietuvoje, o kviečia išmokti kažkokią konkrečią užsienio kalbą, ir išvykti gyventi bei dirbti į užsienį. Tai, beje, gana ryški tendencija visoje medicinos sistemoje. Lietuvoje, užsienio akimis, puikiai paruošiami medikai, gydytojai, medicinos, slaugos darbuotojai. Tačiau atlyginimai čia yra tokie nedideli, kad neretai šių sričių darbuotojams patogu tiesiog išvykti daryti karjeros ir eiti savo gyvenimo keliu į ekonomiškai stipresnes valstybes.

Vairuotojas

Itin ryškus trūkumas darbuotojų atsiranda paprastose, buitiškesnėse profesijose. Tarkime, trūksta šaltkalvių, valytojų. Dažnai kokia nors firma siulo darba vairuotojams. Tai gali būti ir tarptautinių reisų vairuotojas, ir tiesiog prekių, siuntinių pristatinėtojams pačioje Lietuvoje. Taigi, tokiems žmonėms dažnai netgi siulo gerai apmokama darba Lietuvoje, lyginant, su kitais darbais ir darbo užmokesčiais. Juk vairavimas – atsakingas dalykas, o į eismo įvykį patekti yra taip lengva.

Energetika, žemės ūkis

Jeigu gyvenate ne sostinėje ar didesniame mieste, tuomet neretai pastebėsite, jog vyrauja su sunkiąja pramone, gamyba, energetika ir, žinoma, žemės ūkiu susijusių darbo pasiūlymų rinka. Taigi, nenuostabu netgi, kai ukininkas siulo darba Lietuvoje. Tai dažnai pasitaiko. Neretai būtent kaimuose gyvenančiam jaunimui tokiu būdu atsiranda bent šiek tiek užsidirbti, pavyzdžiui, ravint runkelius nuo penkių ryto prieš mokyklą. Augę kaimuose žmonės tikrai turi tokios patirties ir žino, ką tai reiškia, tokie darbai. Taip pat, galimas dalykas, kad kažkas ir siulo darba energetikui, nes žemės ūkyje, pramonėje, garažuose, statybose, gamyboje fabrikuose taip pat dažnai gali būti reikalinga ir paklausi tokia specialybė.

Kultūra, biurai

O koks gyvenimas verda sostinėje ir apskritai didesniuose miestuose? Ką gauna žmonės, gyvenantys tarp miesto dulkių, į ką jie iškeitė gyvenimą gamtoje prie upių, miškų ir ežerų? Dažnas žmogus, tyrinėjantis darbo rinką, pastebės, kad ji labai skiriasi didžiuosiuose miestuose ir mažesnėse vietovėse, ir  kaimo žmogui gali netgi būti šiek tiek baugu ir neįprasta bandyti save išbandyti ir atrasti mieste, kai ligi tolk dirbo tik pas pažįstamus kaimuose. Tačiau darbo procesai dažnai bus panašūs, labiau gal skirsis tiktai aplinka. Šiais laikais labai daug darbų miestuose yra dirbami biuruose, prie kompiuterių. Dažnai ir pati darbo paieška vyksta visai ne skaitant skelbimus ant stulpų, o stebint, kas siulo darba internete, specialiuose darbo pasiūlymų puslapiuose. Taigi, vadinasi, kiekvienas gali sau ieškoti to, kas jam yra prie širdies, labai patogiu būdu, tiesiog internete skaitant skelbimus ir į juos tinkamai reaguojant. Darbai miestuose, kurių galbūt nerasite, arba rasite ženkliai mažiau kaimuose – administratorius, redaktorius, žurnalistas, programuotojas, monitoringo specialistas,  ryšių su visuomene vadovas ir pan.