Kompresinės kojinėsKiekviena iš mūsų svajoja turėti gražias ir sveikas kojas. Realybėje kojų venų ligos, kurios pasireiškia ne tik skausmu, sunkiomis ir patinusiomis kojomis, bet ir išsiplėtusių venų kapiliarais. Tokios ligos yra nustatomos ne tik moterims, bet ir vyrams. Veniniai susirgimai ypatingai dažni tarp sėdimąjį darbą dirbančių ar ilgas valandas stovinčių žmonių, kadangi kojų venos yra papildomai apkraunamos.Kuo vyresnis žmogaus amžius, tuo dažnesni kojų veninės kraujotakos sutrikimai. Visgi, jeigu norite išvengti įvairių venų ligų yra keletas būdų, kurių pagalba galima padėti sau ir sumažinti kančias:

Visų pirma, kiek įmanoma daugiau vaikščiokite pėsčiomis arba važiuokite dviračiu. Venkite važiuoti liftu ir eskalatoriumi, daugiau laipiokite laiptais. Taip suaktyvinama kraujotaka kojose. Taip pat stenkitės, kuo dažniau kojas laikyti pakeltas aukštyn. Pavyzdžiui, nevenkite kartais pailsinti kojų, užkeldami jas ant rašomojo stalo.

Antra, išeitis – kompresinės kojinės. Dėvėkite tokias kojines, jos ne tik padidina išorinį spaudimą į venas, pagerina kraujotaką, bet ir neleidžia susidaryti kraujo sankaupoms kojų venose. Daugelis dar vis įsivaizduoja, jog kompresinės kojinės yra storos ir neišvaizdžios. Tačiau ši nuomonė gerokai pasenusi. Šiuolaikiškos kompresinės kojinės ne tik labai veiksmingos, bet ir elegantiškos.

Elastinės kojinės ir pėdkelnės padidina blauzdos raumenų tonusą ir padeda žymiai efektyviau pumpuoti veninį kraują į širdį. Taip pagerinama kraujotaka kojose, todėl sumažėja ar net išnyksta kojų tinimas, skausmas, tirpimas, maudimas, sumažinama galimybė susidaryti trombams venose. Dėl kojinių sukeliamo spaudimo venose neužsistovi kraujas ir jos nesiplečia. Kompresinės kojinės turėtų būti neatsiejamas gyvenimo palydovas visiems, kas jau turi kojų venų problemų. Mažesnės kompresijos kojines, kaip profilaktinę priemonę, gydytojai rekomenduoja tiems, kas rūpinasi savo kojų sveikata, ir ypatingai žmonėms, kurie mažiau juda.