Jeigu pirmą kartą ruošiatės gabenti krovinį, tai tikriausiai nelabai žinote, kiek realiai kainuoja krovinių pervežimas. Viskas priklauso nuo kelių pagrindinių faktorių. Pirmiausia, tai nuo atstumo kurį reikės įveikti norint pristatyti jūsų krovinį. Antras aspektas, tai kokias transporto priemones reikės panaudoti norint gabenti jūsų krovinį. Trečiasis, tai koks krovinys bus gabenamas. Svarbus krovinio svoris, tipas, ar tai nėra aplinkai pavojingas krovinys. Lietuvoje tapo gana įprasta gabenant krovinius kreiptis į logistikos bendroves. Kodėl tai yra naudinga? Jūrinių konteinerių gabenimas yra tokia specifinė rinka, kurioje nėra itin daug transporto kompanijų. Galima ant pirštų suskaičiuoti kompanijas, kurios užsiima tokių krovinių gabenimu. Tokios įmonės dažniausiai nepriima smulkių krovinių, todėl norėdami pervežti vieną konteinerį turėsite kreiptis į ekspedicinę bendrovę. Konteineriai tokiose įmonėse yra komplektuojami ir kitai transporto kompanijai pateikiamas vienas didelis užsakymas.

Kiek kainuoja transportavimas?

Kaip jau supratote viskas priklausys nuo jau minėtų faktorių, tačiau natūralu, kad vieno konteinerio gabenimas kainuos nuo kelių tūkstančių eurų. Jūriniai konteineriai yra gabenami į visas pasaulio šalis. Kaip tiksliai bus pristatyta produkcija priklauso nuo visų šiame procese dalyvaujančių transporto kompanijų darbo. Kada krovinys yra gabenamas naudojant kelias transporto rūšis, tuomet transportavimo kaina būna tikrai nemaža.

Specialisto patarimai naujiems klientams

Taigi, pradėti reikėtų nuo to, kad jūriniais konteineriais kroviniai yra gabenami visame pasaulyje. Jau minėjome nuo ko priklauso krovinio gabenimo kaina, tačiau pats svarbiausias aspektas, kaip krovinys bus gabenamas. Ieškodami transporto kompanijos nesikreipkite į pirmą pasitaikiusią įmonę. Prieš užsisakydami paslaugas atlikite namų darbus. Internete susiraskite kompanijų sąrašą, kurios gabena jūrinius konteinerius. Visoms įmonėms išsiųskite užklausas dėl jūsų krovinio gabenimo. Jau po kurio laiko gausite komercinius pasiūlymus ir galėsite rinktis ne tik pagal kainą, bet ir pagal pristatymo terminą. Vienos kompanijos siūlo mažesnes kainas, tačiau jų gabenimo terminai yra ilgesni, kitos siūlo didesnes kainas ir greitą krovinio pristatymą.