Nors mūsų šalis ir yra išsidėsčiusi vidutinio klimato zonoje ir ekstremalios oro sąlygos yra ganėtinai retas reiškinys, tačiau net ir trumpai trunkantys karšti orai gali būti labai sunkiai pakeliami. Šiltuose kraštuose gyvenantys žmonės seniai sprendžia karščio klausimą kondicionierių pagalba. Šie įrenginiai vis dažniau sutinkami ir mūsų šalyje, tačiau jei dar prieš kelis metus tai buvo labiau biuro atributas, tai šiandien nieko nestebina ir privačiuose namuose įrenginėjami kondicionieriai. Tačiau nusprendus pasirinkti tokį kovos su karščiai būdą, svarbu susipažinti su jų veikimo ir montavimo ypatumais, kad galima būtų maksimaliai išnaudoti jų privalumus.

Kaip ir dauguma vėdinimo prietaisų, kondicionieriai namams veikia šilumokaičio principu. Šiuo atveju, oro vėsinimui arba šildymui yra naudojamas freonas – medžiaga, naudojama šaldytuvuose. Įsirenginėjant kondicionierius namuose, svarbu gerai apskaičiuoti jų galingumą ir montavimo vietą. Dažniausia sutinkami yra įrenginiai, kurios sudaro 2 pagrindinės dalys (Split sistema). Viena dalis įprastai yra montuojama vėdinti planuojamuose patalpose, o antra – lauke. Jei nuosavų namų ar kotedžų savininkams tokių sistemų montavimas nesukelia ypatingų sudėtingumų, tai pas būtų gyventojus, ypač gyvenančius aukščiau, didelio pasirinkimo su išoriniu įrenginiu nebūna. Planuojant vietą vidiniams moduliams, reikia atkreipti dėmesį į tai kur ir kaip bus pučiamas oras. Jokiu būdų negalima įrenginėti kondicionieriaus, vietose, kur šalto oro srovė bus nukreipta į žmones. Todėl kartais tenka pasirūpinti baldų ar kitų namų interjero detalių vietos keitimu, norint užkirsti kelią dažnoms peršalimo ligoms, sukeltoms kondicionieriaus.

Kas liečia įrenginių galingumą, tai jį bus lengva parinkti, įvertinus tą būsto plotą, kuriame reikia užtikrinti malonesnes ir komfortiškesnes sąlygas. Didesniame būste galime įrengti ir kelis vidinius modulius, tam kad būtų lengviau palaikyti panašią oro temperatūrą visuose kambariuose.