Kreditai studijoms

Kreditai studijoms

Po aukštojo mokslo reformos tenka mokėti už išsilavinimą dar labiau, ne vienam studijuoti svajojančiam jaunuoliui tą padaryti padeda ne tik pustuštės tėvų kišenės, bet ir pasiskolinti kreditai. Šiandien kviečiame tiesiog paskaičiuoti, kiek kainuoja tos išsvajotos studijos Lietuvoje, ir kokio dydžio kreditas reikalingas, norint pragyventi, studijuoti ir matyti gražesnes gyvenimo puses.

Būstas

Pirmas dalykas, apie kurį pagalvos bet kuris studentas, kuriam gresia kreditai internetu, tai būstas. Kad ir ką sakytumėte, bet kažkur gyventi vis tiek reikia. Vienaip yra, kai tėvai gyvena tame pačiame mieste, tada galima tiesiog pas juos ir likti gyventi, kitaip yra, kai tenka nuomotis sau kažkokią vietą. Vieniems studentams kreditai nuomai bus reikalingi, kitiems ne, priklausys nuo to, kur jūs norėsite gyventi. Tarkime, jeigu jums taip pasisekė, kad universitetas suteikė bendrabutį, tada kreditas net nebus reikalingas, jūs tiesiog paklosite apie pusantro šimto litų, ir galėsite sočiai bei laimingai gyventi universiteto bendrabutyje.

Tačiau bendrabutyje vietos yra labai ribotos, vieni ten patenka, kiti nepatenka, kartais net nėra pilnai aišku, kokie iš tiesų tie kriterijai. Jeigu taip nutiko, kad bendrabutyje jums vietos neatsirado, tada galbūt kreditai internetu išgelbės iš šios situacijos ir bent pradžioje, kol susirasite studentams tinkantį darbą, leis susimokėti už buto nuomą. Vėlgi, kokio dydžio tie kreditai bus, labai viskas priklausys nuo to, kokį būstą nuomositės, kokioje miesto dalyje gyvensite ir t.t. Jeigu norėsite nedidelio vieno kambario buto bei turėsite ten gyventi vienas,   tada bent tūkstančio litų jums per mėnesį prireiks gyvenamosios vietos išlaidoms, tokie kreditai gal net jums bus per dideli. Jeigu norėsite vis tiek gyventi centre, o geriau, kad kreditai nuo 18 metų būtų suteikti mažesni, tada teks ieškoti ir kitokio atitinkamo būsto. Palankus variantas – išsinuomoti butą keliese. Jeigu per brangu, gyventi tiesiog viename kambaryje dviese. Patarimas: labiau apsimoka nuomotis tokį būstą, kuriame daugiau kambarių, tada ir mažesni bus kreditai. Lietuvoje vis dar yra labai daug tarybinės statybos daugiabučių, kaip tik jų išplanavimas dažnai labai tinka studentų gyvenimui.

Transportas

Jeigu kreditai SMS zinute bus reikalingi studentui pragyventi, kažin, ar tai bus reikalinga transporto išlaidoms padengti. Lietuvoje studentai važinėja gana pigiai, jeigu tik neskuba dyzelio piltis į savo „Wolksvagen Golf“ automobilius. Vilniuje važinėja puikus viešasis transportas, kuris, nors ir atvažiuoja ne pagal grafiką, tačiau vis tiek jus nuveža į reikiamą vietą, anksčiau ar vėliau. Studentui tai per mėnesį kainuos tik 20 litų, o tarpmiestiniai maršrutai autobusais bei traukiniais yra su perpus sumažintomis kainomis. Taigi, kreditai greitieji gal bus labiau reikalingi kitiems dalykams.

Studijų kaina

Reikia sakyti tiesą, kad nors kreditai UK ir Lietuvoje, suteikiami greitai internetu, ir yra puiki galimybė pasigerinti sau gyvenimo kokybė ar tiesiog susitvarkyti su nedidelėmis finansinėmis krizėmis, tačiau tai nėra pats geriausias variantas sumokėti studijų įmoką. Universitetai paprastai būna sudarę sutartis su bankais, kurie kaip tik ir gali jums leisti sumokėti už diplomą, netiesiogine to žodžio prasme. Be to, kreditai studentams greičiausiai nebus suteikiami tokie dideli, jog be vargo galėtumėte ir susimokėti kelias dešimtis už mokslą.

Pragyvenimas

Ko gero tai, kam labiausiai pravers kreditai be palukanu, bus paprasčiausias pragyvenimas. Jums turbūt tiesiog kartais reikės nusipirkti geresnius batus, nuvažiuoti į kelionę, ar, tėvus atleidus iš darbo, staiga prasimaitinti iš atsargų, tada jums ir pravers šie kreditai, verslui irgi galintys pasitarnauti, tačiau labiau ateityje.