kreditaiMūsų šiuolaikiškame pasaulyje itin žmonių pamėgti greitieji kreditai, dabar tapo vienu populiariausiu būdu greitai ir lengvai gauti pinigų. Dabar esančiomis finansinėmis galimybėmis retas galėtų pasigirti galintis sau leisti įsigyti visus jam reikiamus daiktus ar paslaugas. Didžioji dauguma gyventojų tiesiog turi pasirinkti, kokios išlaidos ir pirkiniai jiems yra svarbiausi, be kokių išlaidų jie negalės gyventi, o kur galima šiek tiek pasispausti. Tačiau nusprendus imti kreditą mintyse jis jau yra paskiriamas kam bus panaudotas. Taigi, kreditai gali būti imti ir suskirstyti į tam tikras rūšis, atsižvelgus į jų panaudojimą.

Viena iš kredito rūšių yra vartojimo kreditai. Tokio kredito dėka jį imantys asmenys gali įsigyti tam tikrus daiktus ir paslaugas. Dažniausiai tokiais atvejais yra perkami „dideli“ pirkiniai, kurie pasižymi ilgaamžiškumu arba buities gyvenimo palengvinimu. Ypač patogu tapo pirkti prekes išsimokėtinai, kuomet už jau dabar naudojamą daiktą bus sumokėta po truputį per tam nustatytą terminą.

Taip pat, greitieji kreditai apima ir paskolas, tiesiog šiame punkte būtina pabrėžti, kad tokio kredito grąžinimas negali būti sulaužytas, mat tokiu atveju kreditą ėmęs žmogus gali netekti savo nekilnojamojo turto. Tad galima sakyti, kad tai šiek tiek rimtesnis kreditas nei pvz.: greitas kreditas internetu. Nors, nepaisant papildomos sąlygos, visi kreditaireikalauja tam tikros atsakomybės, tiesiog ne visi ją teisingai supranta galvodami vien tik apie rezultatą – reikalingą sumą pinigų savo kišenėse.

Dar viena kreditų rūšis: atstatomieji kreditai. Dažniausiai sutinkamas tokio kredito pavyzdys – kreditinės kortelės. Iš tikrųjų tai yra labai patogus kredito vartojimo būdas, kuomet jums niekam nereikės pasakoti kam jums reikia gauti tų pinigėlių. Tiesiog savo kreditinėje kortelėje turėsite tam tikrą nustatytą sumą pinigėlių, kuriuos galite išleisti kam tik norite, tačiau atėjus nustatytai datai jūs turėsite padengti visas kreditine kortele sukauptas išlaidas.

Taigi, kreditai gali būti suskirstyti į tam tikras rūšis, kurios pasižymi skirtingais vartojimo tikslais. Svarbiausia tai, kad pajutus pinigų stygių, realiai įvertintumėte savo finansines galimybes, kadangi kai kurios kredito rūšys gali itin stipriai nuskausminti vartotoją neįvykdžius nustatytų įsipareigojimų. Bet kurios rūšies kredito tikslas yra padėti vartotojui, tačiau visada iškyla didelė rizika įklimpti į įsiskolinimą. Tad pajutus, kad neišgalite laiku susimokėti nustatytos pinigų sumos, turėtumėte informuoti kreditorius, ko pasekoje nustatyta suma gali būti pakoreguota atsižvelgiant į jūsų esamą finansinę situaciją.

Pastebime, kad šiomis dienomis kreditai užima itin svarbią vietą finansinių operacijų rinkoje. Gyventojai noriai naudojasi tokia kreditorių teikiama paslauga pasirinkdami jiems reikalingą kreditą. Tokie kreditai dabar gali būti realizuojami naujo daikto pavidalu, kreditinės kortelės forma arba tiesiog pluoštu banknotų. Tik nuo jūsų priklauso ar tie pinigėliai bus protingai panaudoti, o dar svarbiau – ar bus laiku sugrąžinti.