krosniu murijimasKrosnių mūrijimas šiandien mažiau paklausi paslauga, o ir pačias krosnis galime išvysti kur mažesnėje dalyje būstų nei prieš keletą dešimtmečių. Ir visa tai todėl, kad šiandien galimi kur kas ekonomiškesni, kompaktiškesni ir labiau dekoratyvūs statiniai, skirti namų apšildymui. Vis dėlto, krosnių mūrijimas tikrai dar nėra visiškai nereikalingas procesas, o pačios krosnys – statinys, turintys tiek praktinė, tiek estetinė reikšmę. Gaila, tačiau galbūt ne visi šiuolaikiniai žmonės žino, koks vertingas ir dekoratyvus statinys gali būti krosnis ir kuo svarbus krosnių mūrijimas. Taigi, pats metas papildyti savo žinių bagažą svarbia informacija – kaip tik dabar ir kviečiame sužinoti, kokia yra praktinė bei estetinė krosnių nauda.

Jaunosios kartos atstovai, ko gero, net nesusimąsto, kad krosnis gali kuo puikiausiai pasitarnauti gaminant maistą – ko gero, nėra tokio patiekalo, kurio nebūtų galima pagaminti ant krosnies: sriubos, troškiniai, blynai, košės ir daugelis kitų patiekalų senovėje buvo ruošiami būtent ant krosnies.

Tačiau tai dar ne viskas – jei krosnis turi specialų pečių, tai jame galima kepti ir senovines bandas, bandeles, duoną, ragaišius, picos papločius, šakočius ir daugelį kitų skanėstų. Neretai yra sakoma, kad ant krosnies ruoštas maistas yra gerokai skanesnis nei tas, kurį galime pasigaminti ant viryklės. O kur dar gardi žolelių arbata ar kakava, kurią taip pat galima išsivirti ant krosnies.
Maisto ruošimas yra vienas svarbiausių buities darbų ir būtent tokiu atveju ypač pasitarnauti gali krosnis. Tačiau tai dar ne viskas, kuo šis statinys gali pagelbėti buityje – ant jo ypač patogu džiovinti įvairias prieskonines žoleles, uogas, grybus ar vaisius.
Savaime suprantama, ypač svarbi yra ir pati pagrindinė krosnies paskirtis – šis statinys patikimai apšildys bet kokio dydžio statinį, be to, galima naudoti įvairių rūšių kurą.
Na, ir, žinoma, ne ką mažiau svarbi yra ir estetinė šio statinio paskirtis – krosnis gali tapti viena s ryškiausių užmiesčio sodybos statinių. Na, o, jei savo sodyboje sumanysite organizuoti edukacines pamokėles, krosnis taps neatsiejama jų dalimi – būtent šis statinys pravers norint išmokyti kitus, kaip iškepti duoną, šakotį bei kitus kepinius.