Kuo naudingos medinės lauko durys?

Kiekvieno namo svarbus akcentas – durys. Šį kartą pasidomėsime kuo naudingos medinės lauko  durys, kuo jos yra pranašesnės, kokia jų priežiūra.

Jei ruošiatės remontuoti seną medinį pastatą, turintį medines lauko duris, puoštas senoviškais raštais – nekeiskite jų naujomis, restauruokite senas duris. Senoviški raštai, kurias papuoštos durys, suteiks pastatui išskirtinumo jaukumo, autentiškumo. O taip pat puikiai tiks ir tų namų savininkams, kurie mėgsta prabangą, klasiką bei natūralumą.

Jei statote naują namą, atminkite, kad nebūtina pirkti jau paruoštų medinių durų – tiesiog galite suprojektuoti norimų durų eskizą. Dabar yra daug įmonių, kurios gali pagaminti duris pagal klientų pageidavimus ir  paruoštus eskizus. Durys pagaminamos pagal klientų pageidavimus, nudažomos norima spalva ar nulakuojamos pasirinktu laku.

Vis dėlto, kad ir koks puikus produktas bebūtų medinės lauko durys, jos kur kas populiaresnės buvo praeityje, dabar žmonės dažniau renkasi šarvuotas bei plastikines duris.

Medinės lauko durys dažniausiai yra gaminamos iš ąžuolo, pušies bei uosio. Taip pat medinės lauko durys gali būti pagamintos naudojant ir stiklą – dažniausia yra naudojami refleksiniai stiklo paketai. Jei jau tvirtai nusprendėte įsigyti medines lauko duris, nepamirškite, kad drėgmėje esantis natūralus medis plečiasi, o jei oras yra sausas bei šiltas – traukiasi. Lauko durys ir temperatūrų svyravimai – neatsiejami dalykai, tad reikėtų iš anksto žinoti, kad po kiek laiko, medinės lauko durys gali prasčiau darinėtis, o taip pat gali pasikeisti ir jų išvaizda. Paprasčiausias būdas kaip apsaugoti duris nuo temperatūrų svyravimų yra lakavimas. Laku padengtos durys nepakeis savo pirminės išvaizdos, jas bus lengva atidaryti bei uždaryti.

Taigi, jei mėgstate klasiką bei natūralumą ir norite turėti jaukius namus – medinės lauko durys puikus pasirinkimas.