Kuo patogus krovinių gabenimas oro transportu?

Krovinių gabenimas oro transportu yra vienareikšmiškai vienas ir pačių patogiausių ir greičiausių transportavimo rūšių. Oro transportu gabenti yra ne tik greita, bet ir saugu, nes krovinio praradimo ar avarijų tikimybė yra pati mažiausia, lyginant su kitomis transporto rūšimis. Be to, gabenant kroviniu oru, galima visiškai nesibaiminti dėl krovinio stabilumo pervežimo metu. O pristatymo laikas trunka nuo vienos iki kelių dienų, priklausomai nuo to, skrydis yra tiesioginis ar ne.

Krovinių gabenimas, priklausomai nuo krovinių tipo, oro transportu organizuojamas dviem būdais – tai keleivių-krovinių arba specialiu krovinių. Todėl, pasak log-net.lt, šiuo būdu galima vežti praktiškai visus krovinius, net ir labai sunkius, ir tai yra dar vienas iš transportavimo oru pranašumų. Taip pat, krovinius transportuojant oru, galima išvengti nenumatytų kelių remonto darbų ir transporto spūsčių.

Be to, krovinius gabenant oro transportu galima pasiekti net ir tolimiausius pasaulio kraštus, paslaugos vykdomos reguliariaisiais reisais, o poreikiui esant ir užsakomaisiais. Taipogi, vykdant krovinių pervežimą oru, nesudėtingai galima organizuoti kombinuotus bei multimodalinius pervežimus. Dėl palankios oro uostų infrastruktūros, krovinių gabenimą vykdyti galima sujungus oro ir sausumos keliais ar geležinkeliais vykdomas paslaugas. Todėl krovinių gabenimas tampa dar efektyvesnis ir greitesnis, paslaugas galima įgyvendinti „nuo durų iki durų“. Vykdant multimodalinį transportavimą galima dar labiau sumažinti laiko ir eksporto sąnaudas, pagreitinti krovinių perkrovimo procesus bei patį tranzitą.

Žinoma, nepaisant to, jog tai iš tiesų patogu, saugu ir labai greita, ši transportavimo rūšis turi ir tam tikrų trūkumų. Vienas iš svarbiausių – tai paslaugos kaina. Oro transportu gabenti krovinius yra tikriausiai brangiausiai atsieinanti paslauga. Be to, oro transportas yra labai stipriai priklausomas nuo oro sąlygų, todėl kartais gali sujaukti skrydžių tvarkaraščius.