Kas yra lėta sulčiaspaudė ir kaip ji tiksliai veikia? Yra daug skirtingų būdų paruošti šviežiai spaustas sultis – tikriausiai todėl sulčiaspaudės, sulčių spaudyklos ir lėtosios sulčiaspaudės sukelia tiek daug pokalbių. Tačiau kuo lėtos sulčiaspaudės skiriasi nuo įprastų sulčiaspaudžių? O kuo lėtos sulčiaspaudės tokios ypatingos?

Kas yra sulčiaspaudės lėtaeigės? Tai gali atrodyti šiek tiek akivaizdu, bet lėta sulčiaspaudė yra būtent tai, ką rodo jos pavadinimas. Tai speciali sulčių spaudimo forma, kuri lėtai supjausto vaisius ir daržoves į mažus gabalėlius ir išspaudžia visas sultis. „Philips“ lėtosios sulčiaspaudės ne tik spaudžia vaisius, bet ir išspaudžia sultis iš vaisių minkštimo. Įprastos sulčiaspaudės sultis ištraukia labai dideliu greičiu pjaustydamos vaisius į gabalus aštriais peiliukais – kartais daugiau nei 20 000 apsisukimų per minutę. Priešingai, lėta sulčiaspaudė veikia maždaug 30 ir 200 apsisukimų per minutę greičiu. Trintis nuo menčių įprastoje sulčiaspaudėje išskiria šilumą. Dėl to lėtos sulčiaspaudės skiriasi nuo įprastų sulčiaspaudžių tuo, kad įprastose sulčiaspaudėse karščiui jautrūs vitaminai, mineralai ir kitos vertingos maistinės medžiagos gali sunaikinti. Įprastos sulčiaspaudės taip pat prideda daugiau deguonies į sultis sulčių spaudimo proceso metu, o tai lemia greitesnę oksidaciją ir taip pat gali prarasti maistines medžiagas. Todėl vienas iš pagrindinių lėtos sulčiaspaudės pranašumų yra tai, kad jos gamina sultis, kuriose yra daugiau vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų. Šios sultys ne tik geresnės, bet ir skanesnės!

Kaip tiksliai veikia lėta sulčiaspaudė? Kitas lėtos sulčiaspaudės pranašumas yra tas, kad tiksli lėtos sulčiaspaudės funkcija yra sukurta taip, kad būtų panaši į žmogaus burnos kramtymo judesį. Burna labai efektyviai išskiria maistines medžiagas, nes „iš anksto suvirškina“ maistą, todėl organizmas lengviau pasisavina ir metabolizuoja maistines medžiagas likusio virškinimo proceso metu.