Ar prieš 21-erius metus stovėjai Baltijos kelyje? Mano tėveliai sako, jog ir aš ten buvau, nors pati neprisimenu – matyt tiesiog per dar maža buvau. Visgi prabėgus porai dešimtmečių jaučiuosi prisidėjusi prie istorijos, prie svarbių įvykių ir tuo džiaugiuosi.

Taip pat džiaugiuosi ir dabar galėdama dar kartą sudalyvauti tautos sienos, “Laisvės kelio”  statyme. „Laisvės kelias“ – tai skulptūra, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui paminėti ir kviečianti visus Lietuvius tęsti laisvės ir vienybės kelią kurį pradėjome prieš 21-erius metus susikibę rankomis Baltijos kelyje. Skulptūra būtent ir simbolizuoja gyvą žmonių grandinę, vieningai ir neišskiriamai sujungusią tris nepriklausomybės siekusias Baltijos valstybes ir tapusią nepaprasta vienybės išraiška.

Baltijos kelias buvo žmonių vienybės kūrinys. Skulptūra „Laisvės kelias“ taip pat gali būti mūsų kūrinys, kadangi kiekvienas galime nupirkti plytą kurioje bus įspaustas parėmusiojo vardas ir plyta bus įmūryta į skulptūrą. Taigi mūsų vardai taps istorijos dalis.

Skulptūrą „Laisvės kelias“ iškils Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje palei transporto žiedą, ten kur ėjo legendinis Baltijos kelias. Skulptūrą planuojama atidengti 2010 m.  rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines. „Laisvės kelio“ skulptūra bus 60 metrų ilgio ir ją sudarys iki 20 000 plytų. Projekto idėjos autorius – žymus  skulptorius Tadas Gutauskas, jam talkina architektas Saulius Pamerneckis.