skanūs tortai vilniujeKiekviena šventė yra neįsivaizduojama be finalinės saldžios akimirkos – torto. Tai ne tik puikus desertas, bet ir niekam jokioms dekoracijoms neprilygstanti stalo puošmena. Kiekvienas tortas dažniausiai atitinka progą, šventės tematiką, dera prie įvairių dekoracijų ir spalvų. Todėl tortų įvairovė yra nesuskaičiuojama. Jie varijuoja dydžiais, formomis, papuošimais, sudėtimi bei skirtingomis kepimo technikomis. Talentingi konditeriai, norėdami įgyvendinti visus reiklių pirkėjų poreikius bei juos nustebinti ir pradžiuginti nuolatos tobulėja ir ieško dar neatrastų skonių. Kiekviena šventė yra neįsivaizduojama be finalinės saldžios akimirkos – torto. Tai ne tik puikus desertas, bet ir niekam jokioms dekoracijoms neprilygstanti stalo puošmena. Kiekvienas tortas dažniausiai atitinka progą, šventės tematiką, dera prie įvairių dekoracijų ir spalvų. Todėl tortų įvairovė yra nesuskaičiuojama. Jie varijuoja dydžiais, formomis, papuošimais, sudėtimi bei skirtingomis kepimo technikomis. Talentingi konditeriai, norėdami įgyvendinti visus reiklių pirkėjų poreikius bei juos nustebinti ir pradžiuginti nuolatos tobulėja ir ieško dar neatrastų skonių.

Manoma, kad tortas mus pasiekė dar nuo Baroko laikų. Tas laikotarpis garsėjo ypatingu puošnumu ir prabanga, todėl ir maistas turi būti gražus, o jo skonis yra antraeilis dalykas. Tortas yra terminas, turintis ilgą istoriją ir reiškia keptą miltų saldumyną, pasaldintą cukrumi ar medumi, kuris yra maišomas su kiaušiniais ir dažnai, bet ne visada, su pienu ir riebalais, o jo mišinys turi porėtą tekstūrą. Pradžioje tortai nebuvo saldūs, jie buvo gaminami iš duonos. Tobulėjant kepimo ir rauginimo technikoms bei keičiantis valgymo įpročiams, tai, kas iš pradžių buvo laikoma duonos koše, turėjo būti atitinkamai ir pavadinta. Taip atsirado torto sąvoka. Šie tapo kepiniais, praturtintais kiaušiniais ir sviestu, švelnios ir purios konsistencijos.

Šiandieniniame pasaulyje išgirdus torto sąvoką mintyse iškyla elegantiško grožio ir spalvotos skonio gamos duetas. Skanūs tortai Vilniuje kepami atsižvelgiant į ne tik į išvaizdą ir skonį, bet ir ingredientų sąrašą. Svarbu, kad tai būtų ne tik gražus, bet ir sveikas pasirinkimas, kad torto gamybai būtų nenaudojami augaliniai riebalai, konservantai ir kiti žalingi priedai. Kaip ir renkantis bet kokį daiktą, taip ir tortą svarbu įvertinti ne tik kiekybę bet ir kokybę.