Legendinis liaudies automobilis

VW Beetle – yra vienas geriausiai žinomų kada nors gamintų automobilių. Dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą Ferdinandas Porche, šiandien geriausiai žinomas dėl savo pavarde pavadintų Porche automobilių, turėjo viziją apie kiekvienam Vokietijos gyventojui įperkama ir papratą automobilį, kurio  variklio remontas ir priežiūros darbai būtų pakankamai paprasti. Galbūt net atliekami savo garaže.

Žinoma, visais laikais tokiai idėjai reikėjo kapitalo. Tiesa, Pirmąjį Pasaulinį karą pralaimėjusioje Vokietijoje  finansiniai ištekliai buvo labai riboti. Šalis turėjo sumokėti dideles pinigų sumas karo laimėtojams. Taigi, talentingojo automobilių kūrėjo Ferdinando Porche mintys tapo realybe tik gavus valdžios palaikymą.

Hitleris pats nevairavo automobilio, bet buvo didelis jų entuziastas. Jis nuo vaikystės domėjosi automobilių gamybą. Hitleris dar 1923 metais sėdėdamas kalėjime skaitė Henrio Fordo biografiją ir žavėjosi pirmuoju masinės gamybos modeliu Ford Model T. Beje, pats Fordas pripažino nacistų idėjas. Automobilių pramonės pradininkas Jungtinėse Amerikos Valstijose finansavo nacistines idėjas propoguojančią spaudą ir vėliau gavo apdovanojimą iš pačio Hitlerio rankų.

Tik tapęs Vokietijos kancleriu 1933 metais Adolfas paskelbė apie tikslą – automobilius paversti kiekvienam vokiečiui prieinamu dalyku. 1934 metais F. Proche gavo finansavimą savo idėjai ir ėmėsi darbų. Vokiečiai sėmėsi idėjų lankydamiesi Fordo gamyklose, į Vokietiją buvo pakviestas ne vienas į JAV emigravęs vokiečių tautybės inžinierius. 1937 metais pasirodė pirmieji pardavimams skirti modeliai, kurių kaina buvo nedidesnė nei naujo motociklo, o variklio remontas ir profilaktiniai darbai buvo daug paprastesni nei kitų Vokietijos keliuose važinėjančių automobilių.

Masinė šio automobilio gamybos pradžia sutapo su Antrojo Pasaulinio karo pradžia. Vėliau taikiems tikslams skirtos gamyklos buvo pritaikytos kariniams tikslams. 1945 metais po karo gamyklos atiteko Didžiajai Britanijai. Nors gamykla nukentėjo nuo bombardavimų, ji galėjo tęsti darbą. Didelį paspirtį VW koncernui davė pirmieji 20 000 automobilių, kurie atiteko Vokietijoje esančioms britų ir amerikiečių pajėgoms bei Vokietijos paštui. Paprastas variklio remontas, puikios techninės savybės ir maža kaina lėmė, kad vėliau automobilis tapo populiarus ir kitose šalyse.

1948 metais gamyklai ėmė vadovauti Henrichas Nordoffas, buvęs Opel koncerno vadovas. 1949 metais VW gamyklos buvo oficialiai perleistos Vakarų Vokietijos valdžiai.

variklio remontas