Kuomet kalba pakrypsta apie keliones, dažniausiai tenka spręsti, kokia transporto priemonę kelionės tikslą pasieksite. Vienoms kelionėms svarstoma viena transporto priemonių grupė, kitoms – kita. Tačiau svarstoma daugeliu atvejų, o pasirinkimo kriterijai būna skirtingi: kaina, greitis, patogumas…

Rinkdamiesi tolimas keliones dažniausiai nė nemąstome apie alternatyvas ir griebiame lėktuvų bilietus, tačiau jei planuojama kelionė į Vidurio, Vakarų ar Šiaurės Europos šalis dažnai pasvarstoma ir kelionė autobusu. Tiesa, kuomet pigiausi lėktuvų bilietai siekia vos 15-20 eurų, o būna ir kainuoja mažiau nei 10 eurų, leistis į kelionę autobusu nori retas keleivis. Taip būtų ne tik gerokai ilgiau (skrydis trunka apie 3 val., kelionė autobusu tuo pat maršrutu gali trukti ir visą parą), bet netgi brangiau – reguliarių kainų bilietai į tokius miestus kaip Londonas, Paryžius neretai kainuoja kelis kartus brangiau nei ekonominiai skrydžiai pigių skrydžių bendrovių reisais. Išskirtinė alternatyva – kelionė savo automobiliu. Čia laimi patogumas, ypač norint aplankyti daugiau skirtingų vietų pakeliui ar vežantis daugiau daiktų.

Keliaujant trumpesniais maršrutais net ir pigiausi lėktuvų bilietai ne itin vilioja, pavyzdžiui, skristi į Rygą tikrai nėra labai patogu, nors ir gana greitas būdas pasiekti kaimyninės Latvijos sostinę. Oro uostuose ko gero praleisite daugiau laiko nei skirsdami. Be to, tokiais maršrutais labai retai siūlomi pigūs skrydžiai, o ir bagažas gana griežtai ribojamas – autobusu pigiau ir paprasčiau. Būtent šiam maršrutui dažnai žemės transporto siūlomos labai palankios kainos – konkuruoja keli skirtingi vežėjai galintys pasiūlyti juokingai žemas kainas ribotam bilietų skaičiui, pavyzdžiui, pirmiems 5 ar 10 bilietų. Išvykimai – kas kelias valandas kiekvieną dieną.

Rinkdamiesi keliones žmonės neretai neįvertina vieno ar kito transporto. Pavyzdžiui, norintiems iš Šiaulių nuvykti į Stokholmą labai patogu yra kruizinis keltas Ryga – Stokholmas. Be abejo, tai ilgesnis keliavimo būdas nei oro transportu, tačiau gali būti įdomi patirtis. Be to, šiuose keltuose apstu įvairiausių pramogų: restoranai, koncertai, kazino, SPA ir kt.

Nesvarbu, kokį kelionės būdą pasirinksite, visi jie gali būti labai įdomūs ir Jums tinkami, ar tai sausumos transportas, ar kelionės oru, ar plaukimai kruizų – visi turi savo žavesio.