Lengvatinės paskolos – pagalba verslo pradžiai ir svajonių darbui

Geras kreditasĮgyvendinti savo idėjas pasiryžę kauniečiai skuba suspėti į lengvatinių paskolų traukinį. Vien per pirmąsias gegužės savaites Kauno kredito unijoje buvo pasirašytos net 6 paskolos naujam verslui (lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – du kartus daugiau).

„Prognozuojame, kad gegužis bus išties rekordinis pasirašytų paskolų skaičiumi. Pastarosiomis dienomis sulaukiame daug planuojančių realizuoti savo idėjas kauniečių. Džiugu, kad finansuojami verslai yra labiau apgalvoti, orientuoti į regiono poreikius nei projekto pradžioje.“ – teigia Ernesta Ramaškaitė, Kauno kredito unijos administracijos vadovė.

Kurti savus verslus ir ieškoti papildomų finansavimo šaltinių skatina ne tik noras realizuoti savo idėjas, bet ir gerėjanti ekonominė situacija.  Kauno kredito unijos administruojamas „Verslumo skatinimo“ projektas, kurio dalyviai gali gauti lengvatines paskolas verslo pradžiai – ženkli pagalba. Tad nenuostabu, kad projektas sulaukia tokio susidomėjimo. Per gegužės pirmąsias savaites Kauno kredito unija finansavo penkias naujai įkurtas  įmones, o viena įmonė paskolą panaudojo jau esamo verslo plėtrai.

„Dažniausiai ryžtamasi pradėti tokios srities verslą, kur jau turima patirties, pažįstami verslo procesai, yra įdirbis. Todėl turime ir audio kabelių gamintojų, ir siuvimo įmonių, ir baldžių, ir prekybininkų. Vis dar „ant bangos“ taip pat yra sveikas arba „žalias“ maistas (šį mėnesį turime finansavę dvi tokias įmones), kūno tobulinimo studijos, SPA paslaugos.“ – vardija vadovė.

Nuo projekto pradžios Kauno kredito unija finansavo naujų verslų už 6,8 mln. litų. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvoje tarp „Verslumo skatinimo projekto“ vykdytojų. Daugiau nei 80 proc. Kauno kredito unijoje pasirašytų paskolų taip pat buvo suteikta  ir Invega (valstybės) garantija. Gavus tokį  užtikrinimą  paskolos gavėjui nebereikia ieškoti savų užtikrinimo priemonių (kas verslo pradžioje būna tikrai sudėtinga).

Iki 2014 m. gegužės 1 d. visos Lietuvos mastu verslo subjektams kredito unijos su smulkaus verslo subjektais buvo sudariusios 846 sutartis. Bendra sudarytų paskolų sutarčių suma – 44,11 mln. Lt., su kredito unijų lėšomis 49,01 mln. Lt

Verslumo skatinimo projektui paraiškas dar galima teikti iki 2014 metų birželio mėn.  Palūkanų kompensavimas vyksta iki 2015 m. rugsėjo 30 d. Projektas baigiasi 2018 metų gruodžio 31 d.

Paskelbė

Unija

Kauno kredito unija – kooperatiniais pagrindais veikianti finansinė institucija savo veiklą pradėjusi 2000 m. balandžio10 d. Kauno kredito unijos veiklą reglamentuoja Lietuvos kredito unijų įstatymas, indėlių draudimo įstatymas, kiti Lietuvos Respublikos įstatymai, teisės aktai bei Kauno kredito unijos įstatai. Kredito unijos veiklą prižiūri Lietuvos bankas. Kauno kredito unijos pagrindinė būstinė įsikūrusi BLC verslo centre, K. Donelaičio g. 62-301, Kaune. Narių patogumui dirba nuotoliniai skyriai: aasa AB „Autrolis" administracinėse patalpose, Islandijos pl. 209 ir A. Stulginskio universitete įsteigta antroji nutolusi kasa, Studentų g. 11-116 (Centriniai Rūmai), Akademijos miestelis, Kauno r.