Madingiausios interjero spalvos 2016 metais

interjero spalvosAr įsivaizduojate interjerą be spalvų? Tikriausiai, kad ne. Juk spalvos sudaro namų interjero pagrindą. Atsižvelgdami į kambario išplanavimą pasirenkame ir atitinkamas spalvas: tamsius atspalvius, norėdami sumažinti erdvę, šviesesnius — norėdami ją padidinti. Ryškias ir akį traukiančias spalvas mėgsta ne kiekvienas, tačiau, jos yra geriausias sprendimas moderniam ir žaismingam interjerui. O kokios spalvos madingos šiuo metu? Ar įsirenginėjant namus rinktis vieną atspalvį ir tekstūrą, o gal suderinti net keletą spalvų?

Spalvos 2016 metais

Ramybė, jaukumas, spalvingumas, harmonija ir šviesa. Tokios tendencijos laukia 2016 metais. Jokių radikalių sprendimų, tik švelni interpretacija paliekanti pakankamai erdvės vaizduotei. Pirmą kartą istorijoje „Pantone“ spalvų institutas paskelbė nebe vieną, bet dvi spalvas, kurios vyraus 2016 metais mados, makiažo bei interjero tendencijose. Tai — rožinis kvarcas, ji ypač moteriška ir romantiška. Antroji —  giedras dangus, kiek prigesintas žydro dangaus atspalvis, labai jausmingas ir švelnus. Spalvų instituto atstovų nuomone, šios spalvos įprasmina ramybę, saugumą, kurio taip reikia kiekvienam iš mūsų šiais beprotišku tempu skriejančiais laikais. Interjere šias spalvas galite perteikti kilimuose, apmušaluose, dažuose, balduose ar kituose interjero aksesuaruose. Pastelinius atspalvius galima puikiai suderinti su marmuru ar žalvariu. Populiari išlieka ir klasikinė balta spalva, derinama su rožiniais ir melsvai atspalviais.

2016 metai taip pat bus organiškos prabangos metai. Interjere dominuos amatininkystė, ekologija: namus puoš amatininkų darbai: pintų krepšiai, rankų darbo keramika. Į madą sugrįžta viduramžių epochą primenantys modernūs baldai su masyviais elementais. Taigi, natūralios medžiagos bus derinamos su metalais. Medį, akmenį, kamštį, metalą (ypač varį ar žalvarį) galima sėkmingai derinti tarpusavyje. Į madą vėl sugrįžta tradiciniai raštai: stambių gėlių puokščių, lapų motyvai.