Mediena ir jos dažymas

medienos dazymasLietuvoje mediena naudojama beveik visose srityse. Iš jos statom namai, gaminami baldai ir žaislai, dekoruojama aplinka. Kadangi mūsų šalis gali pasigirti turinti labai plačius miškus – nieko keisto, kad ir mediena yra naudojama savoms reikmėms. Tiesa, ne visada medis yra toks gražus taip norisi. Tokiu atveju problemą išsprendžia medienos dažai. Šiuo metu dažų pasirinkimas yra toks platus, jog kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka. Pigūs dažai medienai – puiki galimybė naujam gyvenimui prikelti net ir labai seną namą ar kokį nors baldą. Svarbiausia pasirinkti kokybiškus dažus, nes kai egzistuoja tokia plati jų pasiūla – pasirinkimas gali būti kiek komplikuotas.

Kaip paruošti medinį paviršių?

Medienos dažymas prasideda nuo tinkamo paviršiaus paruošimo. Net ir pigūs dažai medienai gali labai puikiai atlikti jiems paskirtą funkciją. Svarbiausia, kad jis būtų labai detaliai nuvalomas ir paruošiamas. Taigi, rekomenduojama valyti ir šveisti ne su rankomis, tačiau įsigijus specialius šveitiklius, kurie gali kiek padėti nušveisti paviršių. Dažniausiai tokia įranga yra gana brangi, tad geriausia būtų ją išsinuomoti, kadangi kaina nebus labai baisi, o pliusai – akivaizdūs. Taip pat rekomenduojame įsigyti specialius dažus, kurie padengia paviršių. Juos reikia tepti prieš dedant dažus. Tokiu atveju ant viršaus tepami net ir pigūs dažai medienai labai puikiai prilips ir sėkmingai atliks jiems paskirtą funkciją. Medinio paviršiaus paruošimas yra labai paprastas ir nesudėtingas procesas, tačiau kruopštus. Jeigu galvojate, kad neturite laiko, tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į savo srities profesionalus. Jie gali įvertindami galimybes nušveisti paviršių ir tuo pačiu pasiūlyti labiausiai tinkamus dažus.

Kaip pasirinkti dažus?

Priklausomai nuo to, ką planuojate dažyti – atitinkamai gali būti pasirenkami ir konkretūs dažai. Štai stogas dažniausiai dažomas su vienais, o suoliukas – su kitais. Kadangi šiuo metu dažų pasirinkimas yra labai platus – kuo daugiau kriterijų įvertinsite – tuo tikresni būsite, kad Jūsų pasirinkimas yra labai geras ir puikiai patenkinantis poreikius. Kad paieškos būtų dar sistemingesnės – rekomenduojame susidėlioti kriterijus, kuriais remiantis dažai gali būti pasirenkami.

  • Skirtinų dažų konsistencija atrodo kiek skirtingai. Dažai gali būti daugiau arba mažiau blizgūs. Kai kurie atrodo tarsi matiniai ir tokius dažniausiai renkasi tradicinį stilių susikurti norintys žmonės. Dažai gali priminti ir kiaušinio baltymą. Tai tarsi tarpinis variantas tarp šių dviejų pasirinkimo galimybių.
  • Kitas kriterijus yra spalva. Nepamirškite, kad ant popieriaus dažai atrodo vienaip, o ant medžio – kitaip. Taigi, ieškodami dažų peržiūrėkite nuotraukas, kuriose matyti, kad dažai yra užtepti ant medinio paviršiaus.
  • Trečiasis pasirinkimas yra kaina, kuri daugeliui žmonių yra labai svarbus kriterijus. Negalima sakyti, kad kuo daugiau investuosite – tuo kokybiškesnį rezultatą gauti pavyks. Tiesa, lygiai taip pat kaip ir pigūs dažai medienai jokiu būdu nereiškia, kad jų kokybė yra prastesnė.

Svarbiausia, kad dažų pasirinkimas yra labai platus ir kiekvienas gali atrasti tai, kas jam labiausiai tinka. Nepamirškite, kad pirkdami internetu galite labai daug sutaupyti.