pjuklaiMediena yra natūrali medžiaga, plačiai naudojama pramonėje, statybos ir gamybos sektoriuose. Ji lengvai apdirbama, pasižymi puikiomis mechaninėmis ir fizikinėmis savybėmis bei dekoratyvumu. Tačiau, tam, kad medis įgautų norimą pavidalą būtina jį apdirbti. Šiam procesui naudojami įvairūs įrankiai ir mechanizmai. Vienas jų yra pjūklas. Pasirodo, pjūklus pagal funkcijas, kuro rūšį, darbo pobūdį,  galima suskirtyti į tam tikras atskiras kategorijas. Pjūklai skirstomi į:

•    Diskinius-monolitinius;
•    Grandininius ;
•    Rankinius;
•    Eektroninius;
•    Laibapjūklius;
•    Rėminius;
•    Juostinius.

Pjovimas yra vienas pagrindinių medienos apdirbimo būdų, gaminant iš medienos reikiamo ilgio, pločio ir storio ruošinius, o iš ruošinių norimas detales. Rankiniais ir mechaniniais pjūklais medieną galima supjaustyti išilgai, skersai ir įstrižai medienos pluošto. Medienai skirti pjūklai taip pat gali būti mobilūs ir stacionarūs. Mobilūs pjūklai skirti nedideliam medienos kiekiui apdoroti, jie tinkamiausi pjaustyti vidutinio dydžio ir skersmens rąstus. Stacionarūs pjūklai gali apdoroti kur kas didesnius rąstus ir didesnį medienos kiekį. Populiariausi — diskiniai pjūklai. Šie pjūklai gali buti su pasviraisiais ir plokščiais dantimis. Priklausomai nuo to, kokiai medienai pjauti yra skirti. Pasviri ašmenys yra skirti plaušėtai medienai. Plokšti — skirti kietesnei medienai

Labai svarbus faktorius — medžiaga, iš kurios pjūklas yra pagamintas. Metalas, iš kurio pagamintas pjūklas lemia jo kokybę ir kainą. Renkantis rankinį pjūklą yra svarbu, kad plienas būtų lankstus ir tvirtas, tada nesugadinsi pjūklo netyčia jį užlenkęs ir ašmenys ilgai neatšips. Renkantis medienos pjūklą labai svarbus aspektas yra pjūklo ašmenys. Pastarieji dažniausiai gaminami iš plieno, bet pasitaiko, kad pjūklo dantys gaminami ir iš kitų tvirtų medžiagų. Pastaruoju metu medienos apdirbimui vis dažniau naudojamos daugiapjūklės diskinės pjaustymo staklės. Tai itin efektyvu pjaustant neapdirbtas kietųjų medžių lentas. Staklių pagalba darbas tampa našus ir efektyvus.