Lietuvoje yra daug įmonių, kurių interesų sritis – metalų supirkimas. Jos superka ir tvarko įvairių dydžių juodųjų, spalvotųjų ir net tauriųjų metalų laužą, įvairius metalo gaminius ir įrengimus, jų sudedamąsias dalis, kabelius, konstrukcijas, metalines pakuotes. Esant reikalui supirkėjai pasiimti metalo atvyksta į nurodyta vietą ir išgabena jį savo transportu.
Tie, kurie užsiima metalo supirkimu neretai jį įsigyja iš fizinių ir juridinių asmenų, ūkininkų. Supirktas metalo laužas rūšiuojamas, presuojamas ir tvarkomas pagal LR aplinkos apsaugos reikalavimus. Vėliau jis parduodamas perdirbėjams Lietuvoje arba eksportuojamas į užsienį.
Bėgant laikui metalų supirkimas ir šioje srityje naudojama technika tobulėjo. Vis modernesnės tapo ir metalo laužo tvarkymo technologijos. Metalą superkančios įmonės įgyvendindamos savo planus neretai plėtoja bendradarbiavimą su Lietuvos ir pasaulio mokslinėmis institucijomis.
Metalų supirkimas – tai ne tik lūženų surinkimas. Čia galima priduoti juoduosius, spalvotuosius net tauriuosius metalus ir katalizatorius. Juodojo metalo laužas daugiausia atkeliauja iš buities aplinkos. Tai įvairūs įrenginiai, liejiniai, jų sudedamosios dalys ir atskiri vienetai. Juodiesiems metalams priklauso geležis, jos ir anglies lydinai, ketus ir plienas. Geležis yra ne tiks gausiausiai randamas metalas Žemėje, bet tuo pačiu ji ir jos lydiniai yra plačiausiai naudojami įvairiose srityse: buityje, automobilių pramonėje, laivų statyboje, statybinių konstrukcijų gamyboje it pan. Spalvotojo metalo laužas taip pat randamas gaminiuose, liejiniuose, buityje, įrenginiuose, kaip sudedamoji dalis ir kaip atskiri vienetai. Dažniausiai tai varis, jo lydiniai, alavas, aliuminis, cinkas, švinas, nikelis, magnis ir kt. Šios medžiagos ypač vertinamos, nes yra plastiškos, tąsios, laidžios elektrai ir šilumai, atsparios korozijai. Spalvotieji metalai naudojami rečiau nei juodieji, nes yra gerokai brangesni. Taurieji metalai yra atsparūs korozijai ir oksidacijai drėgname ore. Dažniausiai priduodama platina, auksas, paladis techninis ir įprastas sidabras. Šie metalai žymiai brangesni už juoduosius ir spalvotuosius. Katalizatorius yra medžiaga, kuri padidina cheminės reakcijos greitį, tačiau nėra naudojama pačioje reakcijoje. Jis sumažina reakcijos aktyvacijos energiją, ir jo dėka gali vykti net ir tos cheminės reakcijos, kurios paprastai nevyksta. Katalizatoriais gali būti tiek organinės, pvz., fermentai, tiek neorganinės medžiagos. Be abejo, dažniausiai superkami automobilių katalizatoriai. Jie būna cilindro, trapecijos, ovalo ar kitos formos, 10-30 cm dydžio, platininės ir paladinės keramikos. Amerikietiškų automobilių katalizatoriai mažiau vertingi nei europietiškų, nes jie nuo pastarųjų skiriasi kitokiu korėtuoju paviršiumi.
Metalų supirkimas gana populiari veikla. Visoje Lietuvoje, šiuo metu yra įkurti 46 metalo laužo ir kitų atliekų tvarkymo objektai. Didžiausi žinoma yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Šios įmonės metalo laužą pjausto, presuoja ir rūšiuoja pardavimui. Yra ir tokių, kurios atlieka demontavimo, pjovimo darbus kliento teritorijoje, teikia konteinerius sukauptam metalo laužui, išveža jį savo transportu. Supirktas ir paruoštas metalo laužas yra realizuojamas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio valstybėse: Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Baltarusijoje ir kt.