Paskutinėm dienom internete tik ir kalbama apie Flash ir kitus kompanijos Adobe produktus. Išpradžių  publikuojamas Apple prezidento Steve‘o Jobs‘o kreipimasis, kuriame kalbama apie priežastį, dėl kurios atsisakoma Flash technologos mobiliems įrenginiams. Toliau pasirodo nedidelis Adobe prezidento Shantanu Narayen komentaras, kuriame jis neigia daugybę Flash poblemų. Dar vėliau Adobe siūlo galimybę įsidiegti naujausią Creative Suite 5 paketą, kas šiuo metu ir pritraukė daugiausia dėmesio.

Toliau žodį taria Microsoft atstovas –  Dean Hachamovitch, kuris šiuo metu yra atsakingas už interneto naršyklės Internet Explorer 9 tobulinimą, savo elektroniniame dienoraštyje apie IE, teigia, kad  šiuo metu visos viltys dedamos į HTML5 ir IE9 technologijas, kurios palaikys video H.264.

Microsoft korporacija deda visas pastangas HTML5 kūrimui bei tobulinimui. HTML5 sugebės atvaizduoti video be papildomu plagin‘ų, taip pat sugebės kurti sudėtingas bei galingas web aplikacijas.

Šiuo metu H.264 yra priimtas kaip standartas, kurį palaikė daugelis kompanijų – kaip ir programinio palaikymo kūrėjai, taip ir patys techninių įrenginių (aparatūrų) gamintojai.

Šiuo metu didžiausia Flash problema, kaip mano Dean Hachamovitch – tai pernelyg mažas šios technologijos funkcionalumas atkuriant video bei apsauga. Aišku, Flash vaidina didelį vaidmenį šiuolaikiniame internete, tačiau HTML5 yra mūsų ateitis, įsitikines Microsoft atstovas.