miegamojo lovosMiegamojo lovos, be jų neįsivaizduojamas kokybiškas poilsis ir saldus miegas. Nesvarbu, plati ar siaura didelė ar maža — svarbiausia sava ir patogi. Nors, miegamojo lovos iš pažiūros, paprastas baldas, jų istorija gana įdomi ir kupina pikantiškų detalių. Pasirodo, miegamojo lovas išrado senovės egiptiečiai ir graikai. Pradžioje žmonės miegodavo tiesiog ant grindų, pasibėrę ten šiaudų ar sudžiūvusių medžių lapų. Tik faraonai ir kiti didikai turėdavo specialius gultus, puoštus auksu, kailiais ir deimantais. Antikinėje Graikijoje lovos išpopuliarėjo, tačiau vargingieji už tai, kad galėtų miegoti lovoje turėdavo mokėti atitinkamus mokesčius. Todėl, tik nedaugelis galėjo tai sau leisti. Laikui bėgant, miegamojo lovos tapo paprastu, visiems suprantamu dalyku, kuriuo galėjo mėgautis kiekvienas.

Viduramžiais, kuomet šalis valdė didingos karalių dinastijos, miegamojo lovos simbolizavo prabangą ir užimamą statusą. Tuo metu dominavo didelės ir aukštos miegamojo lovos, puoštos baldakimu. XIV-XV amžiuje miegamojo lovas su baldakimu turėjo tik aukštuomenės atstovai. Jos buvo gaminamos iš tvirto medžio, rėmus puošdavo raižiniai ir įvairūs piešiniai, neretai metalai ar brangakmeniai. Miegamojo lovos baldakimą siūdydavo iš šilko, siuvinėdavo aukso ar sidabro siūlais. Tokias miegamojo lovas turėjo karalienė Elžbieta, Karalius „Saulė“, ir dar daugelis kitų, tuo metu aristokratijai priklausiusių, žmonių.

Renesanso ir modernizmo laikotarpiu miegamojo lovos mados tendencijos pakito. Masyvų, visą lovą dengiantį baldakimą pakeitė lengvesnio kritimo lovos užuolaidos. Daugiau dėmesio pradėta skirti lovos patogumui, pagalvėms, antklodėms ir čiužiniams. Nors ir XVIII amžiuje išliko prabangos akcentų, apie miegamojo lovas pradėta mąstyti kiek plačiau. XIX amžiuje atsiradusios spyruoklinės miegamojo lovos įnešė tikrą perversmą. Prasidėjo masinė tokių lovų gamyba ir patogiu miegu galėjo mėgautis daugelis žmonių. Keista tai, kad tik XX amžiaus pradžioje atsirado viengulės lovos. Iki tol visos miegamojo lovos buvo dvigulės, kai kurios tokios didelės, kad jose laisvai tilpdavo net 5-6 žmonės. Taigi, viengulių lovų atsiradimas pakeitė ir visuomenės suvokimą. Tuo metu atsirado nuomonė, jog miegamasis tai ne tik šeimos guolis. Viengulė lova leido suprasti, kad miegamasis gali būti ir privati vieno asmens erdvė.