Miško technikaMiško technika – įrenginiai, mašinos ir įtaisai, kurie skirti darbui miške. Į šią kategoriją patenka malkų skaldymo mašinos, bene visi medkirtystės įrengimai ir mašinos, traktoriai, hidrauliniai keltuvai ir manipuliatoriai bei daug kitų įtaisų.

Bene pirmas aspektas, kurį apie miško techniką galite pastebėti – labai didelė jos kaina. Įsigyti ją tikrai nėra pigu, kadangi tai labai specializuota ir išskirtinė prekė, todėl jos kainos yra pakankamai aukštos, o dažnai ją valdančios įmonės ar asmenys siūlo ją ne įsigyti, o nuomoti. Miško technikos nuoma yra labai geras sprendimas, jeigu neplanuojate ja naudotis ilgai arba tokia investicija tiesiog neatneštų jums didelės naudos.

Traktorius ar didžiulė skaldymo mašina tikrai nebus verta daugelio tūkstančių eurų, jeigu ją planuojate naudoti tik vienam projektui ar kelias savaites bei mėnesius, tokiu atveju verčiausia yra nuomotis. Dažniausiai ją nuomoja profesionalai, galintys parekomenduoti, patarti bei apmokyti ja naudotis.

Darbas miške tikrai nėra lengvas, todėl technika – būtina. Kelti rastus, juos trupinti ar atlaisvinti kelią bei iškirsti medžius tikrai yra sunkios užduotys, kurias padaryti rankų darbo pagalba būtų ir labai sunku, ir visiškai neefektyvu. Naudodami pjūklus, skaldykles bei smulkintuvus pagreitinsite procesą ir gausite kitų produktų, kuriuos bus galima panaudoti kitose srityse ar net parduoti.

Miško technika turėtų būti įsigyjama tik, jei esate numatę jai vietą savo ilgalaikiuose planuose. Jeigu jūsų veikla glaudžiai su tuo susijusi – pirkite, kitu atveju tik nuoma bus naudinga finansiškai.

Tiesa, su miško technika reiktų būti labai atsargiems, todėl būtinai susipažinkite su visais saugaus darbo protokolais ir įrangos instrukcija, kad ją naudotumėte tinkamai.