motinos pienasKiekvienam gyvam organizmui visatoje reikalingas oras, vanduo ir maistas. Moksliškai žmogus priskiriamas žinduolių klasei, vadinasi mūsų vaikams reikalingas motinos pienas. Tai faktas, patikrintas per amžių amžius. Šiai atsakingai ir įpareigojančiai užduočiai motina turėtų rengtis jau nuo pat pastojimo pradžios ir visą nėštumo laikotarpį. Tik palaikydama gerą formą, tinkamai maitindamasi, ji galėtų paruošti savo organizmą kūdikio maitinimui krūtimi. Tai labai svarbi augimo procesą ir vystymąsi skatinanti priemonė, be kurios neišsiverstų nei vienas žmogaus kūdikis.

Motinos pienelyje esančios maisto medžiagos, pavyzdžiui riebalai ir baltymai, ne tik užtikriną visavertę mitybą, gerą savijautą, bet ir stiprina imunitetą. Šiuolaikinės pažangos technologijos leidžia mums sukurti visokius pakaitalus, praturtintus vitaminais ir mineralais, bet faktas yra tas, kad tik motinos pienu maitintas kūdikis kur kas rečiau serga, bei fiziškai ir psichologiškai greičiau bręsta. Todėl ypatingai pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, kiekviena motina turėtų rūpintis, kad jos vaikas maitintųsi natūraliu maistu, nes kūdikio virškinimo organai geriausiais prisitaikę suvirškinti mamos pieną, kuris visuomet yra šviežias, sterilus ir tinkamos temperatūros.

Mamos pieno kokybė labai priklauso nuo motinos mitybos. Per jį į vaiko organizmą patenka visos maistingos maisto medžiagos. Patartina žindymo periodu valgyti kuo daugiau vitaminų praturtintus produktus: daržoves, vaisius. Reikia nepamiršti, kad maistas privalo būti šviežias. Draudžiama rūkyti, vartoti alkoholinius gėrimus. Taip pat nepatartina gerti daug kavos, vaistų, kurie nebuvo išrašomi jūsų šeimos daktaro ir valgyti dideliais kiekiais saldumynų. Norint, kad mamos pienas būtų kuo geresnės kokybės, daktarai pataria gerti daug vandens, pieno ir sulčių.

Taip pat yra vienas svarbus aspektas, leidžiantis teigti, kad maitinimas krūtimi yra ne tik sveiko ir gyvybingo vaiko auginimas, tačiau taip pat tai yra labai patogu, pigu ir greita. Juk tik pagalvokite, kiek pinigų išleistumėte visokiems mišinėliams, maisto papildams ir čiulptukams, kiek laiko sugaištumėte, juos ruošdami. Mamos pienelis visada yra pasiekiamas, niekada nereikia rūpintis dėl jo kokybės, tinkamos temperatūros ir kiekio.

Tinkama vaikelio mityba reikalauja labai daug noro, pastangų ir tinkamų žinių. Kiekviena mama privalo pasistengti dėl savo mažylio, jeigu nori, kad jis užaugtų sveikas, laimingas, pasitikintis savimi ir gerbiantis savo tėvus. Viskas gyvenime atsisuka bumerangu, tad jeigu rūpinsitės ir besąlygiškai mylėsite savo vaiką, to tikrai sulauksite ir iš jo pačio.