naturali kosmetikaGalbūt atėjo metas kažką pasveikinti su gimimo diena, o jūs vis dar neturite, ką padovanoti? Puikiai tiktų naturali kosmetika – tai produktas, jau seniai užsitarnavęs daugybės žmonių palankumą. Kodėl? Nes tokie gaminiai visada nudžiugins kiekvieną asmenį – tiek ekologijos ir natūralumo gerbėją, tiek savo sveikata besirūpinantį, tiek tiesiog norintį pasijusti gražesniu.
Paprastai natūrali kosmetika būna pagaminta be įvairių dirbtinių priemaišų, konservantų. Pastaruoju laiku išplitus įvairiems ekologiniams judėjimams, itin dažnai ant pakuočių galima pastebėti – vienas ar kitas užrašas, žymintis ekologiškumą. Deja, tiesa tokia, jog ne visada tie užrašai kažką reiškia, kartais žalio lapelio ženklas tebūna manipuliacija, o kosmetika iš tiesų esti pagaminta iš gryniausios chemijos. Taigi, renkantis svarbu atkreipti dėmesį, ar iš tiesų produktas yra sertifikuotas įvairių sveikatos ir produktų tikrinimo organizacijų. Be to – pastaruoju metu labai vengiama specifinių cheminių medžiagų, vadinamųjų parabenų. Kodėl? Nes manoma, kad šios dalelės, kurių galima aptikti kone kiekviename produkte, iš tiesų ne tik praturtina kosmetiką tokiomis savybėmis kaip ilgalaikiškumas, ilgesnis vartojimo terminas, atsparumas karščio ir šalčio pokyčiams, saulės spinduliams ir pan., bet ir savyje talpina daugybę kenksmingų žmogui medžiagų. Manoma, kad tokios dalelės, tepamos ant veido odos, plaukų ir kt. kūno vietų gali išprovokuoti vėžinių ląstelių suaktyvėjimą, taigi, netiesiogiai sukelti vėžį. Vien dėl to naturali kosmetika yra vertinama kur kas labiau už įprastąją. Taigi, jeigu nutarėte kažką padovanoti, kas būtų geriausia?
Prausimosi rinkiniai
Labai maloni dovana ir gana universali, tinkanti kone kiekvienam, yra prausimosi rinkiniai. Ką juose galime aptikti? Paprastai – čia tikrai rasime puikią ekologišką prausimosi želę, taip pat natūralius muilus. Muilai gali būti dovanojami ir atskirai. Tai produktas, kurį gamybinė pramonė nesunkiai gali pagaminti iš įvairiausių ekologiškų ir netgi egzotiškų medžiagų. Tarkime, iš įvairių jūros druskų. Ir ne tik. Kadangi muilas yra riebus produktas, jis gali būti gaminamas ir iš įvairių eterinių aliejų. Taigi, jūs tikrai pamaloninsite kažkieno kūną ir odą, jeigu padovanosite muilą, pagamintą iš tokių nuostabių medžiagų, kaip, pavyzdžiui, palmių aliejus, kokosų aliejus, šalavijo, arbatmedžio ir kt. aliejai. Galima rinkti ir visą rinkinį, kartu su žele, losjonu bei natūralia plaušine kempine. Be to, jūs taip pat galite pridėti ir įdomų receptą, kaip gali būti pasigaminama naturali kosmetika namuose, tarkime, muilas.
Aliejai ir sviestai
Populiarus ir labai malonus kosmetikos produktas – tai natūralūs sviestai bei aliejai. Vargu, ar naturali kosmetika, receptai padėtų pasigaminti tikrai gerus aliejus bei sviestus. Todėl verčiau juos pirkti. Jeigu gaminsite namuose – sugaišite daug laiko, be to, galbūt nieko nepavyks, o priemonės, kurias pirksite, kainuos daugiau nei jau pagamintas produktas. Taigi, išeitis – tiesiog internete užsisakyti jau pagamintą puikų sviestą arba aliejų. Galbūt skambės juokingai, tačiau dažnai ši ekologiska kosmetika atrodys vienodai – tiek sviestas, tiek aliejus bus gana tiršti, vos skirsis sava konsistencija.
Ką geriausia iš šio asortimento dovanoti? Tarkime, kokosų aliejus arba sviestas bus naudingas tuo, jog išliks stabilus net ir šiltokoje kambario temperatūroje. Tačiau atėjus vasarai, karščiui didėjant, ši naturali lietuviska kosmetika galės tarnauti kone kaip termometras – kai temperatūra tikrai pakils, sviestas ims ir išsilydys. Beje, nereikia pamiršti ir to, kad tokia kosmetika bus labai sveika jūsų odai. Priklausomai kokie tai bus eteriniai aliejai – kakavos sviestas, palmių aliejus, arbatmedžio aliejus ar pan., jis skirtingai drėkins jūsų odą, taip pat veiks netgi gydančiai, o gal tiesiog žiemą saugos nuo šalčio. Rinkitės ir dovanokite – juk ir patys nusišypsotumėte dėl tokios dovanos.