Vasara įpusėjo, tačiau dar daug žmonių neatostogavo. Jiems linkime gero oro ir malonių atostogų. Tuo tarpu pateikiame mūsų manymu svarbiausių dienos naujienų santrauką.

Sportas

krepšinis

Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą. Jame 18 pavardžių.

Deividas Gailius (Klaipėdos „Neptūnas“)

Rokas Giedraitis  („Šiauliai“)

Artūras Gudaitis (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Žygimantas Janavičius (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Paulius Jankūnas (Kauno „Žalgiris“)

Robertas Javtokas (Kauno „Žalgiris“)

Adas Juškevičius (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Antanas Kavaliauskas (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Mantas Kalnietis 28 196 (be klubo)

Mindaugas Kuzminskas 25 205 (Malagos „Unicaja“)

Darjušas Lavrinovičius (Emilijos Redžo „Grisson Bon“, Italija)

Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“)

Jonas Mačiulis (Madrido „Real“, Ispanija)

Artūras Milaknis (Kazanės „Uniks“)

Marius Runkauskas (Vilniaus „Lietuvos rytas“)

Domantas Sabonis (Gonzagos universitetas, JAV)

Renaldas Seibutis (Stambulo „Darussafaka“, Turkija)

Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“, Kanada)

Atrodo, kad turėsime itin tvirtą priekinę liniją su Jonu Valančiūnu, Robertu Javtoku ir Antanu Kavaliausku priešakyje. Kitiems žaidėjams reikės dar įrodyti savo vertę.

Verslas

statybos

NT rinka po truputį atsigauna. Dabar didžiuosiuose miestuose pasiūla yra kur kas didesnė, nei paklausa, tačiau toks laikotarpis jau eina į pabaigą. Beje, „Eikos“ vadovų skaičiavimais, NT plėtotojai Vilniuje per II ketvirtį pardavė apie 1 020 naujos statybos butų,  o per I pusmetį – 1 750. Tai įspūdingi skaičiai, rodantys NT rinkos atsigavimą. Tik klausimas, kada atsigaus pirkėjai, kurie dar neskuba investuoti į nekilnojamąjį turtą?..

Užsienyje

gaisras miškuose

Tūkstančiai žmonių priversti palikti namus Kanadoje, Saskačevano valstijoje dėl gaisrų. Jau evakuoti 13 000 gyventojų iš milžiniško gaisro apimtų vietovių. Kovodamas su ugnimi žuvo bent vienas ugniagesys. Tai viena iš didžiausių katastrofų Kanadoje pastaraisiais metais. Skaičiuojama daugiau nei 200 gaisrų židinių.

Informacinės technologijos

facebook

Didžiausiam socialiniam tinklui metami rimti kaltinimai turinio vagystėmis. Kaip rašo vienas žurnalas, kai kurie Facebook vartotojai pavagia originalius video iš YouTube pasinaudodami video įrašymo įrankiais ir patalpina juos savo Facebook paskyrose, kur jie sulaukia milijonų peržiūrų. Kol kas Facebooko vadovybė tik pripažįsta šią problemą, tačiau realių žingsnių teks palaukti. Su autorinių teisių pažeidimais susiduria ir kiti socialiniai tinklai, tačiau FB – labiausiai, nes yra didžiausias socialinis tinklas su daugiau nei milijardu aktyvių vartotojų.