Nestumo kalendorius

Nestumo kalendorius mamos ir tėčiams

Nestumo kalendorius
Nestumo kalendorius

Besilaukianti draugė papasakojo apie nestumo kalendorių? Internete ir vėl akis užkliuvo už mamų, besidžiaugiančių kalendoriaus patogumu? Tuomet ir pati pradedi mąstyti – dar tik pati nėštumo pradžia, bet gal ir man jau vertėtų pasidomėti išsamiau? Juk, anot visų besilaukiančiųjų, nestumo kalendorius – tai ne tik patogus nėštumo planavimas, bet ir atsiminimas būsimam vaikeliui, kai šis užaugs.

 

Priminimai ir klausimai

Kuo nestumo kalendorius toks patogus? Atsakymo geriausiai paklausti juo besinaudojančių nėščiųjų. Aneta, besilaukianti jau 6-ąjį mėnesį, sako, kad kalendorius jai padeda nepamiršti svarbių tyrimų, apsilankymų pas gydytoją. „Ten susirašau ir visus kylančius klausimus, kuriuos paskui užduodu per vizitą. Be to, žymiu visus savo kūdikėlio įsimintinus momentus: pirmąjį spyrį, kada išgirdau širdelės dūžius pas gydytoją, kada darytos pirmosios nuotraukos echoskopu ir pan. Mano vyras irgi įrašo savo pastebėjimus, taigi liks ne tik mamos, bet ir tėčio prisiminimai apie laukimą“, – pasakoja Aneta.

 

Patiko vyrui

Rūta jai pritaria linkčiodama ir sako, kad jos vyras iš pradžių į kalendorių žiūrėjo skeptiškai. „Jis sakė – kam čia reikia, ir taip galima susirašyti visus priminimus į paprastą kalendorių. Tačiau kai pamatė, kad nestumo kalendorius dar ir supažindina su tuo, kas vyksta, pateikia svarbios informacijos, iškart man nupirko popierinį variantą ir surado kelis internete“, – prisimena Rūta pirmąsias nėštumo savaites. Šiuo metu ji laukiasi jau 9-ąjį mėnesį.

 

Motinystės atostogų paskaičiavimas

Dar viena būsimoji mamytė Saulė papasakojo apie kitą nestumo kalendoriaus privalumą: „Man kalendorius labai gerai paskaičiavo, kada žada prasidėti motinystės atostogos. Vaikutį jau pagimdžiau, bet visoms draugėms irgi rekomenduoju kalendorius, kur viską gali susižymėti ir susirašyti. Manau, kad nestumo kalendorius dekretines atostogos tikrai primins“, – juokiasi Saulė, be proto laukusi darbo pabaigos, nes nėštumas buvo vienas sunkesnių.

 

Cezario planavimas

O ar skiriasi dvyniu nestumo kalendorius nuo paprasto? Gal jie gimsta anksčiau, todėl 40 savaičių laukimas turėtų būti sutrumpintas? Gydytoja ginekologė Asta Linkevičiūtė sako, kad tikrai ne. „Dvyniai iš tiesų kartais gimsta anksčiau, bet šiaip jiems išnešioti irgi skirtos 40 savaičių. Kuo arčiau terminas, tuo mes, gydytojai, ramesni, kad jie gims sveiki, valgys ir miegos gerai. Tiesa, dvyniams gimti kartais numatomas cezario pjūvis. Tad jį pasižymėti kalendoriuje, kad tuo metu neišvažiuotum prie jūros, gal ir galima“, – nestokoja humoro gydytoja ginekologė Asta. „O jei rimtai, tai ne tik nestumo kalendorius labai padeda sekti savo organizmą, bet ir ovuliacijos, ypač kai nori pastoti. Aišku, nestumo kalendorius vaisingos dienos neatseks. Tam yra kiti puikūs kalendoriai“, – aiškina gydytoja.

 

Kalendoriai lyties neatspėja

Vienas labiausiai būsimiems tėvams rūpimų klausimų – kas gims? Ar gali atsakyti nestumo kalendorius kas gims? „Ne, tikrai ne. Joks kalendorius neatsakys, kas gims – mergaitė, ar berniukas. Nebent Dievo kalendorius“, – sako „nėštukė“ Rūta. Tačiau Aneta teigia girdėjusi, kad yra toks japonu nestumo kalendorius, kuris gali numatyti vaikučio lytį. Rūta purto galvą: „Gal kinų? Apie japonų nesu girdėjusi, bet apie kinų esu. Pati žiūrėjau, ką jis numato man. Žiūrėsim, ar pasitvirtins…“

 

Artimas ryšys

Taigi, nors nestumo kalendorius neturi pranašingų galių, praktiškai jis labai praverčia. Besilaukianti moteris jaučiasi ramesnė, kai žino, kas ir kodėl vyksta jos kūne. O mamos gera savijauta tiesiogiai atsiliepia ir vaikeliui. Džiugu, kad nestumo kalendorius padeda užmegzti šį ryšį. Kalendoriuje stebėti nėštumą gali ir būsimasis tėtis. Taip jis labiau įtraukiamas į laukimą, ir visa šeima jaučiasi laimingesnė.