statybosJeigu, kada nors jau statėte nuosavą gyvenamąjį namą, turbūt žinote, jog prieš pradedant projektavimo darbus privalomi atlikti topografiniai planai. Negalima, tiesiog paimti ir tuščiame savo sklype pastatyti namą, kad statybos būtų legalios, o Jūsų turto vėliau netektų nugriauti, viską privaloma daryti pagal valstybės įstatymų reikalavimus. Neskaitant topografinių matavimų, taip pat būtina žinoti ir kitus svarbius dalykus, nuo kurių priklauso Jūsų gyvenimo kokybė naujajame name.

Visų pirmą galima įvardinti, jog namo statyba prasideda nuo savo biudžeto ir poreikių įvertinimo, topografinių matavimų atlikimo, namo projekto sudarymo, na ir pačio objekto statybų. Pirmiausia reikėtų įvardinti savo biudžetą namo statyboms. Turint, nors ir šimtą tūkstančių eurų, galima pastatyti didelį ir patogų namą, ganėtinai neblogame sklype, tuo tarpu, jei statyboms turite milijoną ar daugiau, statybos galimybės tampa dar įvairesnės.

Namo statybų kainą sudaro žemės sklypo įsigijimas, jos apiforminimas, geodeziniai matavimai ir t.t. Sutvarkius žemės paskirtį, prasideda projektavimo darbai, kuriems atlikti privalo būti samdoma patikima šias paslaugas teikianti įmonė. Šioje statybų dalyje Jūsų misija bus sugalvoti namo viziją, tai yra kelių aukštų ir kambarių pastato norite, kiek langų, durų, kokio dydžio garažo, kokio tipo stogo ir panašiai. Tiksliai nurodę savo reikalavimus projektavimo įmonei, galite tikėtis, jog Jūsų namas bus suprojektuotas būtent toks kokio ir norite.

Turint namo projektą, ateina brangiausiai atsieinanti ir ilgiausiai trumpanti statybų dalis – tai pačios statybos. Jums reikės didelių išlaidų tiek pačioms statybinėms medžiagoms, tiek ir statybos darbams atlikti. Norėdami sutaupyti šioje dalyje, turėtumėte kuo labiau patys koordinuoti statybų procesą, nes statybų paslaugas teikiančios įmonės yra linkusios be pagrindo kelti statybinių medžiagų ir pačių darbų kainas. Stebėdami, jog visas medžiagų įsigijimo ir darbų atlikimo procesas būtų skaidrus, galite nemažai sutaupyti. Pavyzdžiui rekomenduojama, jog vidaus apdailą atliktų būtent šioje srityse dirbanti įmonė, o ne ta pati kuri statė namą. Toks žingsnis, leis dar daugiau sutaupyti, nes nauja įmonė privalės iš naujo pateikti visą vidaus apdailos darbų sąmatą, todėl dar tiksliau žinosite kiek viskas kainuoja.

Taigi topografiniai matavimai, biudžeto ir poreikių įvertinimas, statybos darbai, vidaus apdailos atlikimas – tai sudedamosios dalys, kurios privalo būti atliktos kuo kokybiškiau, statant nuosavą gyvenamąjį namą.