kasetiniaiPirkdami oro kondicionierių, privalote pagalvoti ir apie jo montavimą. Nors daugelis pirkėjų mano, kad šis darbas nekels didesnių rūpesčių, vis dėlto, siekdami geriausių rezultatų ir tinkamos prietaiso eksploatacijos, kondicionierių montavimą turėtumėte patikėti šios srities profesionalams, dirbantiems su specialiais įrankiais ir prietaisais. Beje, ilgametę darbo patirtį turintys darbuotojai gali ne tik sumontuoti, bet ir padėti išsirinkti visus jūsų poreikius atitinkantį gaminį, kuris maksimaliai pagerins oro kokybę jūsų namuose ar darbo vietoje.

Kondicionierių montavimas pradedamas nuo vietos parinkimo. Įrenginys turi būti montuojamas atitinkamame aukštyje, be to, reikia įvertinti šalia jo esančių daiktų dydį ir padėtį patalpoje. Nepamirškite, kad tik tinkamai įrengtas ir profesionalių gamintojų sukurtas oro kondicionierius sugebės sukurti komfortišką aplinką ir palaikyti tinkamą oro temperatūros bei drėgmės lygį patalpoje. Oro kondicionieriai ne tik teikia švarų ir šviežią orą, bet ir stabdo pelėsių augimą, teigiamai veikia mūsų savijautą, t. y. suteikia daugiau energijos, leidžia pasijusti darbingesniems.

Specialistai primena, kad apie kondicionavimo sistemą turėtumėte pagalvoti pirminėje būsto įrengimo stadijoje – stacionarių oro kondicionierių montavimas turėtų būti atliktas pirmiau apdailos darbų, kad komunikacijas būtų galima paslėpti sienoje. Negalima pamiršti ir praktinės pusės – kondicionierių montavimas remonto metu yra kur kas pigesnis, jei lygintume darbų įkainius su įrenginio montavimu jau įrengtoje patalpoje. Jei negalite įsigyti stacionaraus oro kondicionieriaus, visuomet galite rinktis mobilų įrenginį – šie kondicionieriai gali būti lengvai perkeliami iš vienos patalpos į kitą, jų montavimo kaina yra gana žema, o elektros energijos sąnaudos mažos. Atliekant mobilaus kondicionieriaus montavimo darbus, tereikia per langą ar durų angą išvesti specialią oro išmetimo žarną, kad šiltas oras būtų šalinamas iš patalpos. Mobilūs kondicionieriai turi tam tikrą talpą, skirtą kondensato surinkimui. Kai minėtoji talpa prisipildo, vanduo iš jos paprasčiausiai išpilamas. Kai kurie šio tipo kondicionieriai turi ir specialius keičiamus oro filtrus. Siekdami atrasti konkrečiai patalpai tinkamą prietaisą, privalote pasitarti su specialistu.

Oro kondicionieriaus montavimo kaina priklauso nuo montavimo darbų sudėtingumo, todėl paslaugas teikianti įmonė, norėdama įvardyti tikslią sąmatą, privalo nuvykti į objektą, t. y. tik apžiūrėjus ir įvertinus patalpas, galima apskaičiuoti montavimui būtinų medžiagų ir atliekamų darbų kainą. Daugelis įmonių montavimo darbams suteikia 2–5 metų garantiją – konkreti garantinio aptarnavimo trukmė priklauso nuo oro kondicionieriaus gamintojo ir pasirinkto modelio.

Tinkamai atlikti montavimo darbai užtikrina kokybišką oro kondicionieriaus darbą – yra panaikinama freono nutekėjimo galimybė ir apskaičiuojamas nuolydis, skirtas kondensato nubėgimui, taip išvengiant oro kamščių. Be to, profesionali įmonė darbus atliks greitai, kokybiškai ir švariai, apsaugos sienas (t. y. jų nesubraižys ir nesuteps), išveš statybines atliekas. Kvalifikuoti darbuotojai išmėgins kondicionierių visuose darbo režimuose, išmokys įrenginiu naudotis, patars dėl tolimesnės prietaiso priežiūros. Siekdami sutaupyti ir nusprendę montavimo darbus patikėti mažiau žinomai įmonei, galite turėti didelių finansinių rūpesčių, t. y. jums ne tik teks rūpintis pažeista būsto apdaila, bet ir sugadinto prietaiso remontu.