500 EurųNauja valiuta – euras – Lietuvoje įvesta ne taip jau ir seniai. Nors, rodos, jau spėjome priprasti prie naujų banknotų, prekyboje dirbantys žmonės veikiausiai iki šiol negalėtų vien pažiūrėję padirbtos kupiūros atskirti nuo tikros. Šiam tikslui ir sukurti pinigu tikrinimo aparatai. Jie leidžia per vieną sekundę patikrinti banknotą, taip taupant pardavėjų ir aptarnavimo sferoje dirbančių žmonių laiką. Be kita ko, tai visiškai sumažina tikimybę, kad į kasą pateks padirbta kupiūra.

Kupiūrų tikrinimas rankomis ir UV spindulių lempa

Eurų tikrinimas galimas keliais skirtingais būdais. Banknotą galima patikrinti paprasčiausiai pažiūrėjus ar palietus kupiūrą, tačiau tai užima nemažai laiko. Be to, tam, kad išties būtų atskirta, ar pinigas nepadirbtas, reikia būti išklausius reikalingus apmokymus. Reikia sutikti, kad ne visos įmonės gali sau leisti investuoti į nemažai kainuojančius seminarus. O tai, šalia viso kito, užima nemažai laiko. Kur kas paprasčiau investuoti į kokybišką pinigų tikrinimo aparatą. Pinigų detektoriai savo ruožtu taip pat skiriasi tarpusavyje. Pats paprasčiausias aparatas – ultravioletinių spindulių lempa. Čia banknotą apšviečia specialūs spinduliai, leidžiantys patikrinti jo autentiškumą. Nors toks tikrinimas jau gali užtrukti trumpiau nei „rankiniu“ būdu, kupiūros atpažinimui taip pat reikia išmanyti keletą esminių taisyklių. Be to, šiuolaikiniai pinigų padirbėjai į apyvartą gali paleisti net su ultravioletinių spindulių lempa neatpažįstamų klastočių.

Automatiniai tikrinimo aparatai – netruksianti atsipirkti investicija

Visiškai padirbtos kupiūros gavimo riziką sumažinantys pinigu tikrinimo aparatai kaina lenkia minėtas UV spindulių lempas. Vis dėlto, šie aparatai pasižymi nepaneigiamais privalumais. Pirma, banknoto tikrinimo laikas čia maksimaliai trumpas. Gali pakakti vos dviejų sekundžių, kad prietaisas parodytų, ar kupiūra tikra. Tai ypač naudinga dirbant masinės prekybos vietose, ten, kur klientų srautai patys didžiausi. Tokie tikrinimo aparatai ne tik leidžia sutaupyti daug laiko ir greičiau aptarnauti pirkėjus, bet ir visiškai sumažina riziką, kad bus priimtas padirbinys. Tai užtikrina sklandų kasininkų ir pardavėjų darbą, atleidžia juos nuo atsakomybės, kurią ant pečių užmestų kiekvieno euro banknoto tikrinimas ranka. Kalbant apie investicijas į tokius aparatus, jų galima įsigyti ir už visai patrauklią kainą. Kai omenyje turimi gana nebrangūs, tačiau aukšta kokybe pasižymintys pinigu tikrinimo aparatai vilnius yra tas miestas, kuriame gausu šių prietaisų platintojų. Tikrinimo aparatai gali būti siūlomi su automatiniu detektoriumi ir visiškai automatiniai. Pastarieji turi banknotų atpažinimo funkciją, yra ypač patikimi, gali tikrinti ne vieną, o net dešimtis kupiūrų paeiliui. Taip pat šie aparatai atpažįsta valiutos nominalus ir gali tiksliai apskaičiuoti įdėtų banknotų sumą. Tai labai praverčia tose vietose, kur per trumpą laiką reikia patikrinti daug kupiūrų, kai reikalingas maksimalus saugumas, pavyzdžiui, bankuose ir kt. Specialistai pažymi, kad įmonė, investavusi į aukštos kokybės, kai kada truputį brangesnį pinigų tikrinimo aparatą, niekuomet nieko nepraras, tik išloš. Verčiau vieną kartą sumokėti nei vėliau gailėtis gavus padirbtų pinigų už dar didesnę sumą, nei būtų kainavęs pats tikrinimo aparatas. Be to, kaip ir minėta, šie prietaisai palengvina pardavėjų darbą, leidžia greičiau aptarnauti klientus ir „neužlaikyti eilės“, jei vienas ar kitas banknotas sukeltų įtarimų. Pinigu tikrinimo aparatai yra visiškai patikimas, greitas ir efektyvus būdas apsisaugoti nuo pinigų padirbinėtojų pinklių. Žinant jų gebėjimus ir meistriškumą šiais laikais, neturėti tokio aparato – paprasčiausias aplaidumas. Galite nė trupučio neabejoti, kad investicija į jį ilgainiui atsipirks su kaupu.