Telefonas kaip GPS

Išmanieji telefonai

Nors Lietuvoje milijoninių miestų ir nėra, užtenka nedidelio miesto ir jame nesunkiai galima pasiklysti, jei vietos nėra žinomos. Atvykėliams pasiklysti labai lengva, tačiau net ir vietiniai, nuklydę nuo įprasto maršruto sugeba ilgai klaidžioti, kol galiausiai randa tikslą ar grįžta į vietą, kurią bent kiek nors pažįsta. Padėti išvengti ilgo klaidžiojimo gali išmanieji telefonai.

Išmanieji telefonai dažniausiai yra aprūpinti GPS imtuvu, kuris, kartu su navigacijos programėle, padeda susiorientuoti nežinomoje vietovėje, rasti greičiausia, artimiausią ar patogiausią kelią iki Jūsų numatyto tikslo. Nors ir teigiama, kad navigacija telefonuose didina erdvės suvokimo problemos mąstą, kai kuriems žmonėms tai padeda kur kas labiau nei pakenkia, ypač kuomet atsiduriame ne pačiose jaukiausios Vilniaus miesto vietose, nuklystama į visai kitą sostinės galą ar užeinama į kokį didesni parkelį, kuriame neteko pabūti anksčiau.

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai ir jų programėlių gausa, susijusiu su GPS imtuvu, praverčia ne tik paklydus. Štai aktyvumo programėles gali parodyti per kiek laiko Jūs įveikėte vieną ar kitą maršrutą, tai buvo geresnis rezultatas ar ne. Be to, jei pamiršite kur tiksliai ėjote, bėgote, važiavote ar plaukėte – maršrutą galėsite matyti telefono ekrane. Vilniuje labai populiarus bėgimas, esant dideliems karščiams baidarių nuoma Vilniuje pritraukia žmones tiek iš sostinės, tiek iš netolimų kitų miestų. Baidarės padeda atsigaivinti, o turėdami išmanų telefoną galėsite ne tik sekti nuplauktą atstumą, lengvai rasite pabaigos tašką ar stovyklavietę žemėlapiuose, bet kartu galėsite parsivežti ir visą šūsnį fotografijų, filmuotos medžiagos, kuri padės prisiminti puikiai praleistą laiką ant vandens. Jei patys dar nebandėte baidarių nuomos Vilniuje, pastebėkite praplaukiančius Nerimi ar Vilnia – dauguma jų aktyviai naudojasi išmaniais įrenginiais.