slidinėjimas AustrijojeArtėjant žiemai, o ir naujam slidinėjimo sezonui, daugybę žmonių domina slidinėjimas Austrijoje bei kitose vietose, kur galima slidėmis pasileisti nuo balto kalno. Tačiau kaip pasiruošti, kad slidinėjimas Austrijoje būtų tikrai malonus? Jeigu jūsų kelionę planuoja profesionalūs kelionių organizatoriai, tai jau iškart yra labai gerai, atsiranda šansai, kad jūsų kelionė vyks sklandžiai, bus tikrai puikiai pavykusi. Tačiau jums vis tiek verta ir patiems pasiruošti. Taigi, keletas patarimų tiems, ką domina slidinėjimas Austrijoje lėktuvu keliaujant.

Drabužiai

Turėkite pakankamai partijų sausų ir šiltų drabužių. Greičiausiai sušlaps kojines, todėl jas net į patį slidinėjimo kurortą galite įsinešti kelias. Jeigu prireiks, galėsite šlapias pakeisti sausomis. Žinoma, vykstant slidinėjimui, ten jums bus suteikiami puikūs tokiam sportui skirti šilti kostiumai, nepraleidžiantys drėgmės ir idealiai tinkami šiam sportui. Tačiau vis tiek turėkite ir savo rūbus, kuriais galėsite rengtis tuo metu, kai nečiuožinėsite, ir taip pat tai, ką dėvėsite po išnuomotu slidininko kostiumu. O gal būt ir jį turėsite savo asmeninį nusipirkę.

Maistas ir gėrimai

Žinoma, Austrijoje ir maistas, ir gėrimai bus brangesni nei Lietuvoje. Tad, jeigu keliaujate su autobusu arba mašina ir turite progą įsidėti daugiau maisto ir gėrimų, pasiimti daugiau bagažo, šioje vietoje galite pataupyti. Įsidėti maisto iš namų, kuris nesuges. Tikriausiai norėsis išmėginti kažką skanaus ir pačioje kelionėje, tada jau patys nuspręsite, ką sau galite leisti, o ką geriau sau drausite, stabdysite save. Rekomenduojama įsidėti kokybiško kūdikio maisto, jeigu keliaujama su vaikais, kūdikiais. Taip pat tiems, kas turi specifinę mitybą, nes yra alergiški, serga diabetu, celiakija ar pan, taip pat rekomenduojama. Kalnuose galbūt nerasite didžiausių prekybos centrų arba vaistinių, kuriose galėtumėte gauti, ko jums labiausiai reikia, todėl iš anksto nusipirkite viską, ką retai kur galima rasti.

Su draugais ar su šeima?

Tikriausiai ruošiantis į kelionę kils dilema. Kokiai kompanijai labiau tinka slidinėjimas Austrijoje? Apartamentai yra patogūs ir juose daug vietos. Ten gali gyventi ir draugai, ir šeima. O kas norės lipti ant slidžių? Ar visi šeimos nariai ryšis tokiai ekstremaliai pramogai? Gerai pagalvokite, su kuo iš tiesų norite vykti slidinėti. Kartais būna patogiau važiuoti su draugais, kurie tikrai slidinės, ir visiems patirti tą patį. Kartais geriau keliauti su šeima. Tada slidinėti gali tie, kas nori, o kiti mėgautis nuostabiu kalnų oru bei būti toje tikrai puikioje gamtoje. Be to, galima leisti laiką ir namelyje, apartamentuose.

Sveikatos draudimas

Nors tokia veikla kaip slidinėjimas Austrijoje lėktuvu yra laikoma labiau rizikinga nei pasivaikščiojimas po miestą, ir draudimo kompanijos tokiai kelionei draudžia brangiau, visgi nėra priežasčių nesidrausti. Jeigu jau nusprendėte keliauti į Austriją slidinėti, būkite žmonės, nepagailėkite dar kelių eurų ir apsidrauskite. Būtent aktyvus sportas ir laisvalaikis gali būti rizikingas. Dėl to juk žmonėms ir patinka slidinėjimas Austrijos Alpėse ar kituose kalnuose, kad gauni greičio, adrenalino, rizikos. Rizika reiškia, kad ne visada viskas baigsis gerai. Galite patirti traumų, kurios vėliau trukdys dirbti. Tad kam jums leisti sau save traumuoti, jeigu galite tiesiog pasistengti apsidrausti. Draudimas vėliau kompensuotų tuos praradimus, kuriuos galimai tektų patirti esant sužeidimams ir negalint kažkurį laiką dirbti. Žinoma, mes neteigiame, kad slidinėjimas St.Anton ar kitame kurorte iškart jums užtrauks bėdas, tačiau juk sakoma – atsarga gėdos nedaro.