Paskolos iš privačių asmenų irgi yra labai rizikingos

paskolos is privaciu asmenuPrivačiai skolintis norintys asmenys turi suvokti, kad Lietuvoje irgi yra daug kreditorių, kurie tikrina mokumą. Paskolos iš privačių asmenų turi būti imamos tik tuo atveju, jeigu jūsų gaunamos pajamos nebus per daug mažos skolų grąžinimo metu. Tai reiškia, kad netgi skolinantis privačiai jums teks atitikti šiokius tokius reikalavimus, kuriuos kelia tiek privatūs kredito tekėjai, tiek ir tarpusavio skolinimo platformos. Naivu būtų tikėtis gauti paskolą be kreditingumo įvertinimo. Dažniausiai tas įvertinimas neatliekamas privačių paskolų teikėjų, bet aišku – įstatymai jau pasikeitė, todėl galvojantiems, jog pavyks išvengti mokumo patikros nereikėtų dairytis  nei į privačius kreditorius, nei į įprastas kredito įstaigas.

Paskolos iš privačių asmenų išduodamos ir su NT įkeitimo sąlyga.

Privatūs paskolų teikėjai dažniausiai nuo įprastų kredito įstaigų skiriasi tuo, kad jie pinigus skolina reikalaudami, jog klientas jiems įkeistų nekilnojamą turtą. Žinoma, čia kalba eina ne apie tuos žmones, kurie skolina per tarpusavio skolinimo platformas. Paprasčiausiai pavieniai privatūs kreditoriai irgi gali užsiimti kreditų teikimu, tačiau jiems irgi keliami įvairūs reikalavimai. Skolintis iš tokių asmenų jau nebėra naudinga kai kalba eina apie nedideles sumas. Nedideles sumas dabar galima pasiskolinti ir be jokio turto įkeitimo.

Reikia pabrėžti, kad privačiais kreditoriais yra laikomi ir tie asmenys, kurie skolina per minėtas sutelktinio finansavimo platformas. Jie irgi yra privatūs kreditoriai, kurie investuoja į paskolas. Paskolos iš privačių asmenų gali būti imamos per tokias platformas ir be jokio turto įkeitimo reikalavimo.

Visos paskolos iš privačių asmenų turi būti imamos tik po rizikos įvertinimo.

Jeigu ketinate imti nemažą sumą su turto įkeitimu, tai jums pirmiausia reikėtų įvertinti prisiimamą riziką. Matote, jūs rizikuotumėte prarasti turtą daug paprasčiau, nes įkeitimo procedūra tam ir yra skirta, kad jeigu skolos negrąžinsite laiku, tai kreditorius be teismų perims jūsų įkeistą turtą. Tai reiškia, kad jums reikia tinkamai paskaičiuoti ar tikrai sugebėsite mokėti visas mėnesio įmokas laiku. Taip pat turite įvertinti kas nutiktų, jeigu įstaiga nutrūktų tvarių pajamų šaltinis.