Paskolos

Paskolos

Daugelis mūsų yra ar buvo skolingi bankui ar ką nors pirką lizingu. Įvairios paskolos šiandien nieko nebestebina, jas naudoja ir verslu užsiimančios įmonės, ir privatūs asmenys. Paskolos imamos ir būstui įsigyti, ir elektriniam virduliui pirkti, paskolos internetu, kredito unijose, bankuose ir buitinės technikos pardavimo vietose, kai sudaromos išperkamosios nuomos sutartys įsigyjant brangų, bet čia ir dabar reikalingą daiktą, pavyzdžiui, šaldytuvą ar skalbimo mašiną. Kokios šiandien Lietuvoje dažniausios paskolos rūšys? Daugiau informacijos

Komercinės paskolos

Dažniausiai paskolos imonems teikiamos bankuose, nors, be abejo, yra ir kitų finansavimo variantų, pavyzdžiui, paskolą privačiai įmonei suteikia kita įmonė arba net privatus asmuo. Komercinėms įmonėms paskolos dažniausiai teikiamos verslui plėtoti – pirkti naują įrangą, patalpas, pradedant naują veiklos sritį arba tiesiog trūkstant apyvartinių lėšų, kas dažnai būna, pavyzdžiui, statybos bendrovei, statančiai didelį objektą savo lėšomis, kai užsakovas apmokės tik pridavus objektą. Tokiu atvejus bankas paprašys pateikti verslo planą, būsimų pajamų įrodymus (sutartį ar pan.), taip pat užstatyti, pavyzdžiui, įmonės patalpas at gamybinę techniką.

Ilgalaikės paskolos

Individualūs asmenys dažniausiai pageidauja ilgalaikes paskolos būstui įsigyti – prie esamų nekilnojamojo turto kainų reta šeima išgali įsigyti butą arba namą iš sutaupytų lėšų. Tokios paskolos be uzstato paprastai nesuteikiamos, kadangi skolinama ilgam laikotarpiui (dažnai iki 40 metų), taigi sunku garantuoti, kad paskola tikrai bus išmokėta ir neiškils jokių problemų per tokį ilgą laiko tarpą. Tačiau teigiant, kad tokios paskolos su uzstatu, reikia nepamiršti, kad dažnai užstatu gali būti ir pats perkamas būstas, panašiai, kaip perkant buitinę techniką ir naudojantis išperkamąja nuoma. Be abejo, tokį sprendimą reikia derinti kiekvieną kartą individualiai – bankas nori žinoti, kad reali užstatomo nekilnojamojo turto vertė atitinka už jį sumokėtą sumą, o nėra gerokai mažesnė už rinkos kainą.

Ilgalaikės paskolos gali būti imamos ir kitiems reikalams – pavyzdžiui, automobiliui įsigyti, studentams sumokėti už mokslą, daugiabučio bendrijai gali būti suteikiama paskola namui renovuoti, taip pat galima ir paprasta vartojimo paskola, nedetalizuojant, kokiam tikslui ji bus naudojama.

Greitosios paskolos

Dar viena kreditų rūšis – tai dabar populiarios greitos paskolos. Tokios vieisme žinomos greitosios paskolos teikiamos greitųjų kreditų bendrovių. Jos paprastai yra palyginti nedidelės – skolintis galima nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių litų. Tai paskolos, kurios greitai gaunamos ir greitai grąžinamos – jų dažniausias išmokėjimo terminas – mėnuo ar du. Paprastai tokių paskolų metinės palūkanos yra didesnės už bankų, tačiau būtent dėl to, kad jos skolinamos trumpam, grąžinama suma nedaug padidėja – be abejo, tik tuo atveju, jei grąžinama laiku. Tokios paskolos paprastai suteikiamos labai greitai – dėl to tokia paskola dažnai dar žinoma momentines paskolos pavadinimu. Dažnai greitoji paskola internetu ar įmonėje suteikiama labai greitai, o kartais net 24 valandas per parą. Kartais imant tokias paskolas, taip pat prašoma ką nors užstatyti – pavyzdžiui, automobilį. Tačiau dažniausiai greitieji kreditai klientams suteikiami be užstato, įvertinus tik konkretaus žmogaus kreditų istoriją ir įsitikinus, kad jis nėra skolingas kitoms kredito bendrovėms ir jam nėra anksčiau kilę problemų išmokant paskolas su priskaičiuotomis palūkanomis.

 

Kokios bebūtų žmogaus ar įmonės imamos paskolos – ar tai ilgalaikis banko kreditas, ar nedidelės greitos paskolos iš greitų kreditų specializuotos bendrovės, ar net paskola iš giminaičio, bendradarbio ar draugo – reikia nepamiršti skolintis atsakingai, gerai įvertinus savo finansines galimybes tą skolą grąžinti.  Skolinantis atsakingai, paskolos bus patogus ir naudingas finansinis įrankis ir padės įgyvendinti jūsų finansinius planus, nesukeldamos problemų, o palengvindamos gyvenimą.