Kreiptis į bankus ar kitas kredito įstaigas šiuo metu tenka daugumai iš mūsų. Greitųjų kreditų palyginimo svetainės isesxe.com bei Topsesxebi.com parengė keletą naudingų patarimų visiems norintiems skolintis būstui. Būtent būsto kreditų portfeliui artimiausiu metu yra prognozuojamas didžiausias augimas, artimiausiais metais.

pożyczka gotówkowa, chwilówki przez internet

Kreditai

Visuomet, ar imsite, ar ne paskolą, reikia turėti susitaupius pinigų nenumatytiems atvejams – „juodai dienai“. Ekspertai pataria, kad tarp santaupų reikėtų turėti ne mažesnę nei pusės metų atlyginimų dydžio sumą. Vadinasi, jei kas mėnesį uždirbate po 2000 litų, santaupų nenumatytiems gyvenimo atvejams turėtumėte turėti vidutiniškai bent 10-12 tūkst. Lt ir daugiau.

Labai svarbios – ir banko darbuotojų bei finansų ekspertų rekomendacijos

Jei bankas atsisako suteikti paskolą ar jei banko darbuotojas rekomenduoja kredito neimti, tai ne todėl, kad jiems gaila. Atvirkščiai – bankai yra suinteresuoti išdalinti kuo daugiau paskolų, nes iš to jie uždirba. Tačiau jei šeimos finansai yra labai menki, šeima tiesiog bus nepajėgi prisiimti ir dar didesnių finansinių įsipareigojimų. Paskola nesuteikiama tuo atveju, jei matoma, kad žmogus negalės tiek sau, tiek ir savo šeimai garantuoti finansinio saugumo.

Imant bet kokias paskolas, būtinas su tuo susijęs draudimas

Kad šeimos nariai neatsidurtų finansinėje krizėje, asmuo ar asmenys, imantys banko paskolą, turėtų privalomai apdrausti savo gyvybę, apsidrausti nuo galimo darbingumo praradimo. Taip pat būtina apdrausti ir turtą, kuris perkamas už paimtąją paskolą – butą, namą, sodybą ar kita. Tai leis gyventi be didesnių rūpesčių ir nepalikti šeimos gatvėje, jei paskolą ėmusį asmenį ar visą šeimą ištiktų didelė nelaimė.

Šiuo metu kai tiek daug lietuvių gyveną skirtingose Europos šalyse yra svarbu atsižvelgti ir į specifinę kiekvienos šalies kreditų rinką. Vakarų Europos šalys dažnai turi geriau išvystytą bakiniį sektorių, todėl ten gauti paskolą yra lengviau nei rytinėse Eurpos šalyse. Nepaisant to, daug lietuvių kurie dirbą Jungtinėje Karalystėje, Vokietyjoje, Norvegijoje ar kitur – jei būstą perka Lietuvoje, skolinasi būtent iš mūsų šalyje veikiančių komercinių bankų. Asmeninių finansų specialistai pataria, kad geriau pasisamdyti vertėją, gal net teisininką, bet skolintis toje šalyje, kurioje dirbate.