Patarimai renkantis svarstykles

svarstykles Nuo senų laikų nei vienas prekybininkas, vaistininkas ar paprasta namų šeimininkė neišsiverstavo be svarstyklių. Šiandien svarstyklės lygiai taip pat svarbios. Tačiau išsirinkti jas dabar gali būti iš tiesų nelengva. Kaip žinoti, kurios svarstyklės yra tinkamiausios ir kaip perkant jas neprašauti. Žmonės, kurie nusprendė įsigyti svarstykles, turi nuspręsti, kokios rūšies svarstyklių pageidauja – mechaninių ar elektroninių. Taip pat ne ką mažiau svarbūs tam tikri aspektai, kurie apibūdina svarstyklių ilgaamžiškumą, kokybę ir svėrimo tikslumą.

Mechaninės svarstyklės

Nors šiuolaikiškomis svarstyklėmis dabar yra laikomos elektroninės svarstyklės, prieš jas labai ilgą laiką buvo naudotos (o dar daug kur naudojamos ir iki šiol) mechaninės svarstyklės. Tai – paprasto veikimo prietaisas. Kaip jos veikia? Jų veikimo principas grindžiamas spyruokle. Dedant ant svarstyklių lėkščių ar tiesiog užkabinant objektus už svarstyklių kabliuko, galima nustatyti, kiek sveria vienas ar kitas objektas, atsižvelgiant į tai, kiek išsitempia spyruoklė. Toks gana elementarus mechanizmas paprastai tarnauja ne vienerius metus. Taigi, mechaninės svarstyklės yra puikus sprendimas ieškantiems ilgaamžiškumo. Negana to, jos parduodamos nedidele kaina. Dar vienas didelis mechaninių svarstyklių pranašumas yra tas, kad joms nereikia nuolatos pirkti baterijų, vadinasi neišleidžiate papildomų pinigų maitinimo šaltiniams bei neteršiate gamtos. Labai gaila, tačiau mechaninių svarstyklių paklaida yra gana didelė. Ji gali būti nuo 100 gramų iki pusės kilogramo, nelyginant kokį daiktą nusprendėte pasverti.

Elektroninės svarstyklės

Pranašesnėmis už mechanines neretai laikomos elektroninės svarstyklės. Jos šiandien gaminamos iš įvairaus metalo, plastiko ar itin tvirto stiklo. Unikalesnės produkcijos ieškantiems žmonėms gali rinktis svarstykles pagamintas net ir iš medienos, tačiau tokių vienetinių svarstyklių kaina vis dar tebeišlieka didelė. Elektroninės svarstyklės paprastai yra daugiafunkcinės: jose yra automatinio įjungimo ir išjungimo funkcijos, svėrimo rezultatų išsaugojimo galimybės ir panašiai. Jautrūs davikliai įmontuoti prietaisuose sveria skirtingus objektus. Bet, vienas aspektas apie elektronines svarstykles yra išties neraminantis. Priklausomai nuo elektronikos svarstyklių viduje, jų ilgaamžiškumas – tarsi loterija. Aišku, tai nereiškia, jog visos elektroninės svarstyklės suges vos tik ant jų atsistojus. Labai dažnai gamintojai ir pardavėjai siūlo pirkėjams labai kokybiškas svarstykles ir suteikia, metu, dvejų ar daugiau garantiją.

Taigi, nors svarstyklių yra pačių įvairiausių, jas rinktis reikia pagal savo poreikius. Vis dėlto, dėl vieno tenka sutikti visiems: bet kurios svarstyklės neprižiūrimos ar perkamos užsimerkus, visiškai neatsakingai palieka riziką, kad ilgainiui šias svarstykles teks išmesti ir ieškotis, kurios svarstyklės iš tiesų pateisins jūsų lūkesčius.