Pavėsinės iš ABOnamas

Vasara – puikus metų laikas. Vien jau vakarinio žolės kvapo, lengvo vėjo dvelksmo pojūtis dovanoja gyvenimo džiaugsmą. Gelbėdamasis nuo karščio ir miesto bruzdesio, dažnas važiuoja į vasarnamį, o koks vasarnamis be pavėsinės. Juk kaip malonu pakviesti draugus į gamtą ir surengti ten šventinį vakarą, o po to atsiskirti nuo visų pavėsinėje ir ilgai bendrauti prie puodelio karštos arbatos, stebėti saulėlydį.

Jei, pažvelgę į savo puikų namą ir gerai sutvarkytą teritoriją aplink jį, Jūs ūmai suprantate, kad kažko trūksta, vadinasi, atėjo laikas aplinką papildyti pavėsine. Sodo pavėsinės turi nuostabią savybę perpavidalinti viską aplinkui. Bet kuris sodas su pavėsine tampa puošnesnis ir patrauklesnis. Pavėsinė beveik visada labiausiai mėgiama poilsio vieta sklype. Priimti svečius, atsigerti arbatos po pirties ar sunkios darbo dienos, vesti ilgus ir įdomius pokalbius – tai nepilnas sąrašas dalykų, kurių įgyvendinimui gali pasitarnauti pavėsinė. Egzistuoja daugybė šio nuostabaus statinio tipų – medinių, plastikinių, metalinių, akmeninių, uždarų, atvirų ir netgi apšildomų. Išorinė pavėsinės išvaizda ir forma taip pat gali būti pati įvairiausia: nuo kvadratinės iki apvalios arba rombo formos, penkiabriaunės, šešiabriaunės, aštuonbriaunės ar netradicinės (netaisyklingos) formos. Esant pakankamai dideliems pavėsinės matmenims, galima joje pastatyti šašlykinę (barbekju), apstatyti ją įvairia vazonuose augančia augalija. Aplinką aplink pavėsinę galima apsodinti patinkančiais sodiniais, pavėsinės viduje pastatyti specialiai jai pagamintus integruotus baldus. Vasarą pavėsinę puikiausiai galima naudoti kaip lauko virtuvę.

Pavėsinę reikia stengtis pastatyti tokioje vietoje, kad ji taptų ta poilsio vieta, kurioje laiką būtų galima leisti esant bet kokiam orui. Ji turi būti pakankamai apsaugota nuo žvarbaus vėjo, taip pat nuo kepinančių saulės spindulių. Taip pat, statant pavėsinę, derėtų atsižvelgti į iš pavėsinės prieš akis atsiveriančio gražaus peizažo galimybes.