Ne puikūs įrengimai, patalpos ar solidus įstatinis kapitalas užtikrina įmonei sėkmę ir augimą. Tinkami darbuotojai, jų aukšta kompetencija ir motyvacija yra laikomi svarbiausiu įmonės turtu ir varikliu į priekį. Net pats protingiausias verslo įkūrėjas, turėdamas gerą idėją, bet dirbdamas vienas, greičiausiai negalės jos įgyvendinti taip sėkmingai, kaip galėtų su puikia komanda. Personalo atranka neabejotinai yra vienas svarbiausių įmonės strateginių sprendimų.

Darbuotojų atranka kelia daugiau iššūkių

Jei gerus darbuotojus būtų lengva surasti – sėkmingos būtų beveik visos įmonės.

Augant konkurencijai rinkoje, verslai vis labiau turi koncentruotis į savo tiesioginę veiklą ir kurti unikalią pridėtinę vertę, kokios reikalauja šiuolaikinis vartotojas. Negana to, didėja ir greitis – naujosios technologijos skverbiasi į visas gyvenimo ir verslo sritis. Tokioje situacijoje personalo sprendimai įmonei tampa dar svarbesni, o darbuotojų tinkama komptencija ir lojalumas – tiesiog būtini. Deja, įmonės skundžiasi, jog tokius darbuotojus tiesiog skelbimu surasti yra sunku ir tai užima daug laiko.

Pasak įdarbinimo agentūros JUGUM vadovės Laimos Barboros Pauliukėnės, kandidatams šiandien aktualu ne tik atlyginimas ir karjeros galimybės, jiems taip pat svarbu įmonės reputacija, mikroklimatas, vertybės bei kultūra. Įmonės skelbime to dažnai neįžvelgsi, todėl dažnai tenka nusivilti tiek darbdaviui, tiek kandidatui. Atrodo, pareigybinius reikalavimus atitiko, o prie įmonės kultūros ir kolektyvo nepritapo. Kandidatui tenka ieškoti kito darbo, o įmonei tenka pradėti darbuotojų paieškos procesą iš pradžių.

Darbuotojų atranka įmonėms tampa brangesnė ir dėl kito laiką eikvojančio faktoriaus – kandidatai gana dažnai į sutartą susitikimą su įmone tiesiog neatvyksta. Ir apie neatvykimą nepraneša. Darbuotojų atrankos procesas įmonei kartais tampa vienu svarbiausių metų projektu, o taip neturėtų būti, jei įmonės veikla nėra personalo atranka.

 Efektyvi personalo atranka – profesionalų darbas

Tuo tarpu įdarbinimo agentūroms personalo atranka visuomet yra svarbiausi metų projektai, nes tai yra tiesioginis jų darbas. Šiam darbui įdarbinimo agentūros skiria visą savo energiją, resursus ir investicijas.

  • Įdarbinimo agentūroje neprapuola nei viena CV, – sako JUGUM vadovė. Jei matome, kad kandidatas nepilnai tenkina vienos įmonės poreikius, pasiūlome kandidatui kitą įmonę. Ir atvirkščiai, įmonėms dažnai pasiūlome kandidatus iš savo turimos duomenų bazės, – tęsia Laima.

Personalo atrankos agentūros investuoja tiek į skelbimų plotus daugumoje darbo paieškos platformų, tiek į tinkamo skelbimo suformulavimą. Netikslūs nurodyti reikalavimai ar įmonės pristatymas skelbime gali nepritraukti tinkamų darbuotojų arba pritraukti daug netinkamų kandidatų. Todėl profesionalumas personalo atrankoje yra svarbus kiekvienoje detalėje.

Pasak JUGUM vadovės, dalį įmonių vis dar stabdo tas senas supratimas, kad įmonė turi viską daryti pati – ir batus gaminti, ir personalo ieškoti, ir logistika užsiimti. Taip išauginama įmonės struktūra ir ją tampa sudėtinga valdyti, tuomet reikia papildomo personalo valdymui. O kur dar personalo kaita? Taip įmonė dalį laiko išeikvoja užsiimdama ne savo tiesioginiu verslu, bet savo verslo struktūros suvaldymu ir administravimu.

Plačiau apie personalo atrankos paslaugą galite paskaityti čia: https://jugum.lt/paslaugos/personalo-paieska-ir-atranka/

Darbuotojų paieška ir laiko kaštai

Verslas dažnai ieško efekytvaus sprendimo kaip geriau išnaudoti laiką ir paskirstyti finansines investicijas. Ne paslaptis, jog darbuotojų paieška užima nemažai laiko.

Darbo skelbimų talpinimas, darbuotojų atranka, susitikimai su kandidatais ir kiti personalo sprendimai darbdaviui užima daug laiko, o darbuotojų dažnai reikia – čia ir dabar. Todėl natūralu, kad darbdaviai ieško trumpesnių ir greitesnių atrankos kelių, personalo atranka tiesiog perduodama profesionalams.