Pientraukis

Pientraukis – ne baubas, kurio reikia bijoti

PientraukisVisi sutinka, kad žindymas – pats geriausias kūdikio maitinimo būdas ir jo bent pirmąjį gyvenimo pusmetį niekas nepakeis. Tačiau, maitinimas krūtimi reiškia ir nuolatinį buvimą su kūdikiu, o kartais juk norisi nesijausti pririštai prie vaikelio, kartais norisi anksčiau grįžti į darbą, užsiimti mėgstama veikla. Ar tai reiškia, kad kitas veiklas reikia aukoti kūdikio maitinimo labui? Yra ir kita medalio pusė – mamos, kurios negali arba nenori pačios žindyti, nors pieno turi užtektinai. Ar tai reiškia, kad jos turi maitinti kūdikius mišinėliais? Jokiu būdu ne: tiek vienoms, tiek kitoms mamoms šiandien yra galimybė rinktis ir kūdikius maitinti motinos pienu, tačiau ne krūtimi. Tokio gelbėtojo pavadinimas – pientraukis.

Tačiau, nepaisant visko, mamos neretai nesiryžta naudoti pientraukio ir, netgi, jo bijo. Jas gąsdina įvairūs dalykai: kad nemokės arba bus nepatogu naudoti, kad skaudės, kad palaikytas motinos pienas praras gerąsias savybes, kad nemokės pieno laikyti, kad kūdikiui nepatiks žįsti ne krūtį, o valgyti iš buteliuko ir kad jis nemokės to daryti, kad sumažės pieno, kad praras ryšį su kūdikiu ir pan. Visos šios baimės, daugiau ar mažiau, yra nepagrįstos ir tik išbandžius pientraukį išgaruoja.

Šiandien galima rinktis iš įvairių pientraukių: tiek rankinių, tiek elektrinių, modernūs ir šiuolaikiški pientraukiai pasižymi lengvu naudojimu ir priežiūra, todėl kiekviena mama, negalinti arba nenorinti maitinti krūtimi arba mama, norinti derinti maitinimą krūtimi ir maitinimą motinos pienu iš buteliuko, ras optimaliausią variantą sau ir kūdikiui. Taigi, nors dažnai sakoma, kad bijome to, ko nepažįstame, pientraukio bijoti nereikia – šiandien jie itin patogūs, patikimi ir saugūs.