Keliauti pigiai galima ir ne iš Lietuvos. Lenkijos kelionių organizatoriai siūlo pigesnes keliones į tokias šalis ir kurortus, į kuriuos lietuvių agentūros nesiūlo, ir greičiausiai niekada nepasiūlys. Pigus skrydziai į Braziliją, Afrikos šalis, taip pat ir tam tikrus kurortus Egipte, Turkijoje, kur lietuvių agentūros neveža, gali suvilioti ne vieną. Kyla tik klausimas – kodėl ten pigiau?

Jei kelionės iš Varšuvos pigesnės vos 150 litų, pirkti neapsimoka. Geriau jau iš Lietuvos, nes 150 litų kainuos autobuso į Varšuvą ir atgal bilietai. Jei kaina skiriasi 200 litų ir daugiau – važiuoti verta.

Tagi, grįžkime prie klausimo, kodėl kelionės iš Varšuvos yra pigesnės.

Paprastas skaičius: didžiausias Lenkijos kelionių organizatorius ITAKA 2012 metais pervežė beveik milijoną keleivių. 2012 metais taip pat buvo pranešta apie dviejų kelionių organizatorių bankrotą, tad 2013 metų keleivių srautas ITAKA bus dar didesnis. Tuo tarpu Lietuvoje vienu lėktuvu dalinasi du patys didžiausi konkurentai – Tezturas ir Novaturas…

Kai keleivių srautai tokie dideli, kelionių organizatorius gali gauti geresnes skrydžių ir viešbučių kainas. Štai ir pagrindinė priežastis dėl ko skrydžiai iš Varšuvos tokie pigūs.

Pigūs skrydžiai yra tik viena kelionės dalis. Kita dalis – apgyvendinimo paslaugos. Kai keleivių tiek daug, kelionių organizatorius rezervuoja dalį viešbučio visam sezonui ir jį pilnai užpildo. Tokios sąlygos yra labai palankios deryboms dėl mažesnių apgyvendinimo kainų, ypač tose šalyse, kuriose dėl politinio nestabilumo turizmo rinka kiek sumenko – Egiptas, Tunisas, Marokas, o dabar prie šių šalių gali prisijungti ir Turkija. ITAKA yra žinomas kelionių organizatorius, todėl lietuviams skrydžiai yra gana nebrangūs.

Žaidimai su valiutų kursu taip pat gali atpiginti kelionę, bet tai rizikinga, nes kelionė gali ir pabrangti… Kelionės per Lenkiją yra perkamos Lenkijos zlotais. Avansas mokamas pagal pirkimo dienos kursą, o likusi dalis gali būti sumokėta likus 40 dienų iki kelionės. Per tuos keletą mėnesių zloto ir lito kursai gali svyruoti, tad verta pastebėti jų kaitą. Ypač, jei keliauja didesnė grupė žmonių, nes sutaupyti galima ir 100 litų ir daugiau.

Tai įtikinama priežastis, dėl kurios verta pasidomėti pigiais skrydžiais per Varšuvą?