Plastikinių langų reguliavimasLangų reguliavimas, tai lango atstatymas į pirminę jo padėtį. Atliekamas tada, kada norima pašalinti lango išsikreivinimą horizontalioje plokštumoje, taip pat prispaudimo plokštumoje, siekiant užtikrinti sandarumą.

Plastikinių langų reguliavimas neužima daug laiko, bet yra labai svarbus faktorius, kuris turi įtakos konstrukcijos veikimo ilgaamžiškumui. Laiku atliktas lango reguliavimas bei profilaktinis sutepimas sutaupys Jūsų pinigus ir padės išvengti didesnių išlaidų, susijusių su kur kas rimtesniu lango remontu ar netgi jo keitimu.

Kiekvienam plastiko, medžio, aliuminio lango tipui yra specialiai pritaikyta furnitūra, kuri leidžia varstyti langus įvairiomis kryptimis bei užtikrina jų sandarų uždarymą. Laikui bėgant sumontuotą langą veikia daugelis skirtingų išorinių poveikių – karštis, šaltis, vėjas, dėl dinaminių ir statinių apkrovų sutrinka sklandus lango mechanizmo darbas. Atsiranda sunkumai, pasukant rankeną, stringa uždarymo mechanizmas, prarandamas lango sandarumas, atsiranda skersvėjis. Būtent šiais atvejais dažniausiai reikalingas lango reguliavimas ir sutepimas. Neteisingas langų reguliavimas savo jėgomis sąlygoja pagrindinių elementų gedimą.

Perkant naujus langus, būtinai sužinoti gamintoją, išsiaiškinti kaip dažnai gamintojas rekomenduoja mechanizmo reguliavimą. Tai padės Jums tinkamai rūpintis naujais plastikiniais langais visą jų tarnavimo laiką. Jei patalpose vyksta remontas, atkreipkite dėmesį, kad į lango mechanizmus negali papulti vanduo, cementas, statybinės dulkės, nes tai gali tapti rimtesnių gedimų priežastimi.

Nors plastikinių langų reguliavimas nėra sudėtinga operacija ir jai nereikia specifinių įrankių, tačiau rekomenduojama šį darbą patikėti profesionalams, kurie naudodami specialius įrankius reguliuoja languose esančius apkaustus – metalinių plokštelių ir juostelių rinkinį aplink varstomo lango rėmą. Jos reguliuojamos keliomis kryptimis, todėl langas reguliuojamas tiek vertikaliai, tiek horizontaliai.