padangosAutomobiliu važiuojame ir nesusimastome, kad padangomis reikia pasirūpinti iš anksto, jas apžiūrėti, patikrinti oro slėgį. Tačiau apie tai dažniausiai pamirštame. Todėl periodiškai reikia apžiūrėti padangas, o rastus pažeidimus tuoj pat pašalinti. Kartais atsitinka taip, kad kelionėj netikėtais praduriame padangą. Tuomet greičiausiai puolate nerimauti, jei arti nėra jokio autoserviso. Tačiau neverta, pradurtą padangą galima sutaisyti kelyje. Kaip tai padaryti sužinosite šiame straipsnyje.

Iš pažeistos bekamerės padangos oras išeina ne iš karto ir dar galima nuvažiuoti net keletą šimtų kilometrų. Tačiau apie pradurtą vietą pradeda nepastebimai irti ir atsisluoksniuoti karkasas ir padangą pataisyti gana sunku.

Bekameres kameras galima taisyti neišmontuotas, o darbas trunka apie 10 minučių.  Vulkanizavimo virvutė tinka radialinėms padangoms su plieniniu kordu ir bekamerėms diagonalinėms padangoms taisyti. Virvute galima užtaisyti iki 3 mm skersmens skylutes. Virvutė turi specialų nailoninį kordą, kuris neleidžia jai nutrūkti įstatant į padangą. Virvutės vulkanizacinis sluoksnis užpildo pažeistus mikroįtrūkimus ir gerai sukimba su padanga.

Kaip reikia taisyti padangos pažeistą vietą?

Suieškome padangos pažeistą vietą ir pažymime ją kreida. Skylutę rasti galima panardinus padangą į vandenį. Replėmis ištraukiame vinį iš padangos. Sukdami pagal laikrodžio rodyklę sraigtinę ylą, praplatiname skylę ir patikriname ar nepalikome jokių pašalinių daiktų. Paleidžiame ylą ir stebime pažeidimo kampą. Sraigtinę ylą patepame klijais. Įkišame sraigtinę ylą į padangos skylę ir ją patepame sukdami yą laikrodžio rodyklės sukimosi kryptimi. Ištraukdami ylą taip pat sukame ta pačia kryptimi. Įsitikiname, ar klijai užpildė visą pažeistą vietą. Veiksmas pakartojamas mažiausiai tris kartus.

Tuomet parenkame tinkamą vulkanizavimo virvutę. Nuo jos nuimame polietileno plėvelę. Įveriame virvutę į kitą ylą ir ją patepame klijais. Jokiu būdu neleistina kišti virvutės į indą su klijais, nes per trumpą laiką gali sukietėti. Išimame sraigtinę ylą iš padangos  ir į tą vietą įstatome ylą su virvute. Stuktelėkime delnu į ylos rankeną  ir įstumiame virvutę į padangą. Ištraukiame ylą. Draudžiama ylą sukinėti įkišant arba ištraukiant. Virvutė lieka padangoje. Nupjauname virš padangos paviršiaus išlindusius virvelės galus.

Panardiname padangą į vandenį ir patikriname jos sandarumą. Jeigu neliko skylučių, padanga tinkama. Pradurtą padangą kelionėje galima greitai sutaisyti pro ventilį įpurškiant specialaus skysčio. Šis būdas tinka tiek kamerinėms tiek bekamerinėms padangoms. Perkant preparatą būtų naudinga pasitikslinti ar jis tinka ne tik protektoriui, bet ir prakiurusiam šonui sandarinti. Reikėtų pasirinkti dvigubos paskirties preparatą, kuris užsandarina skylutę ir pripučia padangą. Tokie hermetikai yra labai patogūs moterims, nes pripildyti padangą skysčiu yra žymiai lengviau, negu pakeisti pažeistą ratą atsarginiu.