Priklausomybė nuo gigantų

Visai neseniai Povilas iš skaitykit.lt dėstė mintį apie programuotojų bei tinklalapių priklausomybę nuo Facebook ir kas būtų jei Facebook nulūžtų. Būtų nekaip, ypač tiems tinklalapiams kurie išties remiasi ir naudoja nemažai Facebook integruojamųjų funkcijų.

Tačiau straipsnis apie priklausomybę nuo Facebook yra tik vienas iš pavyzdžių kaip mes esame pripratę prie didžiųjų ir galingų įvairiomis funkcijomis apipintų tinklalapių-milžinų.

Štai pavyzdžiui, jei vieną dieną nulūžtų Google Analytics, kas dėtusi interneto pasaulyje? Kiek iš  mūsų savo tinklalapių statistikai naudojame ne vien Google Analytics? Retas kuris… Tad nustojus veikti Google Analytics netektume visų savo tinklalapių statistikos, analyzių, lankomumo rodiklių ir pan. O jei staiga iš interneto platybių „pabėgtų“ visas Google? Aišku, naudotumėmės kitomis paieškos sistemomis, bet joms toli iki Google ir mes negautume visko „ant lėkštutės“, kaip esame dabar įpratę…

Taip pat nekartą jau yra diskutuota apie įvairias tarnybas leidžiančias talpinti įvairius duomenis. Štai pvz, Picasa talpiname savo foto. O jei vieną dieną sudegtų jų serveris? Ir tie du(ar kiek jų ten ištikro yra) atsarginiai ir visi terabaitai fotografijų būtų prarastos amžiams? Kiek šios žemės gyventojų tą dieną nusigraužtų nagus iš apgailestavimo jog neturi tų fotografijų išsisaugoję savo kompiuteryje ar kitoje namuose laikomoje laikmenoje.

Naudojimasis ir panaudojimas tinklalapių-milžinų funkcijas yra naudingas ir gyvenimą palengvinantis veiksnys. Bet staiga netekus vieno milžino, rankos taptų kaip surištos. Tikėkimes to neteks patirti.