pastatu ukio valdymasKomercinės paskirties statiniai su nauda ir pelnu siejasi gerokai labiau, nei paprasti namai. Todėl jiems reikalingas profesionaliai atliekamas pastatų ūkio valdymas. Šį darbą geriausia patikėti ne pavieniams samdomiems darbuotojams, o puikiai suformuotai jų komandai. Tuo užsiimančios bendrovės padeda efektyviai išnaudoti visus komercinių statinių privalumus ir išvengti nuostolių rizikos.

Ekspertų samdymo privalumai

Patalpų priežiūra – tai ne tik periodiškas jų valymas, interjero atnaujinimas. Jei atliekami tik tokie darbai, bet kuris statinys praranda naudingas savybes gerokai sparčiau ir stipriau. Tai lemia ne tik menką patogumą. Tinkamai neprižiūrint to, kas vadinama pastatų ūkiu, ilgainiui tiesiog prarandama turto vertė. Tai reiškia, kad sumanius po kurio laiko parduoti statinį, jo kaina bus ženkliai mažesnė, nei būtų galima tikėtis.

Tokio nuostolio galima išvengti nusamdžius apie statinių ūkį puikiai nusimanančią bendrovę. Komanda, sudaryta iš skirtingų sričių specialistų, nepriekaištingai pasirūpina įvairiomis valdymo sritimis. Tai yra patogu. Užtenka vos vienos sutarties tam, kad visuomet laiku būtų atliekama turto būklės analizė, pašalinti techniniai ir inžineriniai gedimai, suformuota patogi mokesčių mokėjimo sistema. Be to, pastato priežiūra yra ir jo švaros palaikymas. Taigi, nuo komercinių patalpų savininko pečių nukraunama nemaža našta.

Specialios įmonės samdymas yra ir finansiškai naudingas sprendimas. Juk įdarbinus pavienius darbuotojus ar pasamdžius kelias skirtingų sričių bendroves susiduriama su didžiulėmis išlaidomis. Įmonei tenka rūpintis darbuotojų kvalifikacijos kėlimu, jų pakeitimu susirgus ar atostogų metu, darbo našumo reguliavimu. Be to, juos reikia aprūpinti priemonėmis užduotims atlikti. Kai užsakomos bendros pastatu ukio valdymo paslaugos, minėtų išlaidų nelieka – viskuo pasirūpina pačios priežiūros įmonės.

Tokiu būdu sutaupoma ne tik energijos, lėšų, bet ir laiko. Akivaizdu, kad darbuotojų ar įmonių komplekso paieška atima daug valandų. Be to, laiko reikia skirti ne vien paieškai, bet ir kitų su užduotimis susijusių problemų sprendimui. Kadangi garantijos, kad naujas darbuotojas pareigas atliks tinkamai, nėra, tai gali lemti dar didesnius laiko nuostolius. Taigi, pasamdžius vos vieną bendrovę galima akimirksniu pasirūpinti žmonių bei technikos darbo našumu, lėšų ir laiko taupymu, turto vertės išsaugojimu, gedimų prevencija, patalpų švara ir saugumu.

Patikima įmonė – ne akimirkos sprendimas

Norintiems pasinaudoti visais komercinių patalpų privalumais nereikėtų priimti skuboto sprendimo. Bendrovės, kuri pasirūpintų tinkama pastatų ūkio priežiūra paieška turėtų būti atliekama gerai apgalvojus poreikius. Pavyzdžiui, jei įmonėje jau dirba dėmesingi patalpų valymo specialistai, veikia prižiūrima apsaugos sistema, galbūt nevertėtų rinktis statinių valdymo bendrovės, papildomai teikiančios šias paslaugas.

Aptikus dėmesio vertą įmonę, naudinga atidžiai įvertinti tiek paslaugų sąrašą, tiek sutarties sąlygas. Verčiau specialistus samdyti neterminuotai. Jei jie nepateisintų kokybės lūkesčių, tokiu atveju pakeisti bendrovę būtų paprasčiau. Sutartyje turi būti nurodytas atliekamų darbų periodiškumas, papildomų paslaugų įkainiai.

Prieš pasirašant sutartį būtina pasidomėti specialistų kvalifikacija. Statiniu ukio valdymas turi būti atliekamas patyrusių, licencijuotų darbuotojų. Paprastai įmonės viešai skelbia sertifikatus, padėkas, pažymas ir kitus patikimumą formuojančius dokumentus. Bendrovės reputacija galima įsitikinti ir skaitant klientų atsiliepimus, skundus, pasidomėjus skolomis, teisinių bylų skaičiumi.

Nors ekspertų komandos samdymas metams kainuoja nemažai, šis sprendimas paprastai yra ekonomiškai naudingas. Todėl smarkiai taupyti darbo našumo gerinimui ir turto vertės išlaikymui nevertėtų. Juk tinkamai prižiūrėtas įmonės ūkis lemia tiek gerą reputaciją, tiek didesnį pelną. Profesionalų atliekamas pastatų ūkio valdymas – tai stiprios, konkurencingos, rūpestingos ir šiuolaikiškos bendrovės sprendimas. Kitaip tariant, siekiantiems solidumo apie tokią paslaugą pagalvoti tiesiog būtina.