Pulteliu kopijavimasŠiandien beveik visuose sklypuose matome automatinius atveriamus arba nustumiamus kiemo vartus, dažniausias pasirinkimas tarp turinčių garažą – automatiniai pakeliami garažo vartai. Todėl automatiškai kyla klausimas, kaip šias automatikas valdyti kuo paprasčiau?

Tiek garažo, tiek kiemo vartų automatika yra valdoma nuotoliniais distanciniais pulteliais. Tai patogu ir patikima: pultelius visada turite automobilyje, privažiuojate prie vartų, paspaudžiate mygtuką ir vartai automatiškai atsidaro, paspaudžiate dar kartą – užsidaro.

Tačiau dažniausiai niekas nenori nešiotis dviejų skirtingų pultelių, todėl, laimei, galima rinktis universalų vartų pultelį, kuriuo galima valdyti tiek vienus, tiek kitus vartus. Universalus pultelis vertingas sprendimas, jei garažo ir kiemo vartų automatika yra skirtingų gamintojų, nes automatika ir pultelis turi būti to pačio gamintojo. Jei abeji vartai yra vieno gamintojo, užtenka vieno vartų valdymo pultelio.

Pulteliai dažniausiai būna dviejų arba keturių kanalų, t. y., turi du arba keturis mygtukus ir atlieka du arba keturis veiksmus. Pasirinkti reikia pagal asmeninius poreikius: jei Jums reikalingu du veiksmai – kiemo vartų atidarymas/ uždarymas ir garažo vartų pakėlimas/ nuleidimas, Jums visiškai užtenka dviejų kanalų pultelio ir tikrai nėra reikalo įsigyti keturių kanalų pultelio, kuris papildomai gali atlikti kitus veiksmus – vartus užrakinti/ atrakinti ir pan.

Daugeliui kyla klausimas, ką daryti: prie vartų automatikos yra numatytas vienas valdymo pultelis, o juk namuose prireikia kelių pultelių keliems šeimos nariams. Tokiu atveju reikalingas pultelių kopijavimas – procesas, kai naujas pultelis nustatomas pagal jau esamo pultelio radijo signalus. Kopijavimas aktualus ir atnaujinant pultelį arba pulteliui sulūžus.

Taigi, vartų pultelius galima kopijuoti ir kopijomis pasidalinti šeimoje: taip visi galės patekti į kiemą ir garažą pačiu patogiausiu būdu net neišlipus iš automobilio.