Lietuvoje neretai jokaujama, kad vyras turi pasodinti medį, užautingi sūnų ir pastatyti namą. Tačiau net jeigu nepavyksta įgyvendinti šio itin populiaraus posakio, neretai statistika nemeluoja, kad lietuvaičiais mėgsta turėti „savo kampą“. Savo kampo samprata eiliniam lietuvaičiui yra suvokiama kaip namai ir jų kiemas, sodyba prie ežero ir nedielis žemės sklypas sodų bendrijoje. Netgi tai atvejais kai gyvename bute, mes esama viena iš tų tautų, kuri mėgsta puošti savo palanges ar balkonus augalija. Ne visada, tačiau neretai mums pavyksta įgyvendinti savo svajones. Jeigu viena iš jūsų svajonių yra turėti savo sodybą, tikimės, kad ji jau išsipildė arba greitu metu bus realizuota.

Skalda alpinariumuiĮsigijus sodą ar žemės sklypą su sodyba viena iš pagrindinių priežasčių tampa aplinkos tvarkymas. Čia nereiktų numoti ranka, juk galioja dar vienas posakis, kad kiemas ir sklypo išvaizda gali nemažai papasakoti apie namų šeimininkus. Tad čia gali kilti klausimas, kaip ir kokiomis medžiagomis geriausia kurti savo namų ar svajonių sodo aplinką. Jeigu esate iš tų, kurie itin mėgstate natūralumą ir augaliją, nebijokite ir drąsiai komponuokite aplinką su įvairiausiais augalais, dekoratyviniais medeliais ir krūmokšniais. Turėkite omenyje, kad jeigu kuriate namų ar sodybos aplinką pirmą kartą, nebijokite kreiptis pagalbos į apželdinimo įmones. Jų darbuotojai gali greitai ir profesionaliai pasirūpinti jūsų aplinkos sukūrimu, pasidalinti patarimais kaip prižiūrėti augalus, bei vizuoliai naudojant kompiuterines programas pateikti būsimos sodo aplinkos vaizdą. Žinoma šis būdas yra brangesnis, tačiau jūs investuodami pinigus, sutaupote savo laiką, bei sulaukiate profesionalų pagalbos. Tokiu atveju, jeigu esate užkietėje augalų mylėtojai, apie augalų pasirinkimą klausimų nekils. Turbūt turite pakankami žinių ir įgūdžių ir galėsite drąsiai pasirūpinti savo aplinkos augmenija.

Kai augmenijos klausimas išdiskutuotas, sekantis po jo, neretai eina dekoratyvinių paviršių klausimai. Taip, ūtent turime omenyje kiemo aplinka, įvažiavimas į sklypą, specializuotų takelių klojimas ar gėlynų priežiūra. Norėdami sukurti gražų įvažiavimą, drąsiai galite rinktis dekoratyvinę skaldą. Akmens gaminiai yra įvairūs ir tik nuo jūsų priklauso, kokie gaminiai ir produktai jums arčiausiai širdies. Tarkime, kad norite išgrįsti savo sodo takeliu akmenukais, rausva akmens skalda puikiai tam tiks, kadangi tai viena iš natūraliausių priemonių. Rausva skalda itin natūralus gamtos atspalvis, kuris itin tinka stengiantis išgauti natūralumo, arčiau gamtos pojūtį. Žinoma rausva spalva yra tik viena iš siūlomų spalvų, čia priklauomai nuo jūsų fantazijos drąsiai galite rinktis ir kitus atspalvius, kaip pilka, balta, juoda ar kelių spalvų margaspalvius akmenukus. Ieškodmi įvairių variantų apsvarstykite dekoratyvines plyteles, granito plokštes, specialiai sodams kuriamas medines lentas. Jeigu norite savo įrengtuose gėlynuose ar aplinariumuose apsaugoti medžių, krūmų ar augalų šaknis nuo tiesioginių saulės spindulių ir sausros, galite rinktis rausvos spalvos skaldą arba medžių drožles. Tokia apsauginė danga yra itin naudinga augalams, nes ne tik sulaiko drėgmę, bet padeda palaikyti kuo vienodesnę oro temperatūrą, bei sukelia kliūtis plisti piktžolėms.

Prireikus didesnio kiekio akmens gaminių ir norėdami iškloti didelį plotą, reiktų apsvarstyti skaldos kiekio ir kainos santykį. Neretai itin skalda Kaune yra parduodama didesniais kiekiais ir patrauklesne kaina. Žinoma, visoje Lietuvoje galite drąsiai įsigyti įvairios skaldos ar akmens gaminių, tačiau Kaune yra viena iš pagrindinių būstinių, kurioje akmens gaminiai atgebanmi pirmiausia, tad čia kaina patraukliausia, nes vėliau akmens gaminiai paskirtsomi ir teikiami į kitus Lietuvos miestus. Papildomi transportavimo kaštai, yra vienas iš tų rodiklių, kuris vėliau turi nemažai įtakos reguliuojant skaldos ir kitų akmens gaminių įkainius.

Taigi, planuodami ir kurdami savąją sodybą svarbu suplanuoti apželdinimo projektą. Kai visa augmenija yra pasodinta ir atranda savo vietas, būtina toliau pasirūpinti visos sodybos vizualiaciniu įvaizdžiu. Jis kuriamas plnuojant susisiekimo mazgus, išpildant gėlynų ar alpinariumo vaizdą ir užklojant ją sau artimu ir mėgstamu skaldos atspalviu.